Meizu MX4 Ubuntu Edition Geliyor!

0
0
0
0
0
Meizu'nun AnTutu'da 2014 yılı içerisinde en yüksek puan alan cihazı olan MX4, geçen günlerde ilk cihazına kavuşan Ubuntu'ya destek olarak MX4'ün Ubuntu versiyonunu tanıtacak
Geçen günlerde bu haberimizde belittiğimiz Meizu'nun büyük ihtimalle Ubuntu işletim sistemine sahip bir telefon tanıtacağı haberi gelen bilgilere göre kesinleşmiş oldu.

Meizu'nun Mobil Dünya Kongresi'nde yer vereceği Ubuntu işletim sistemine sahip olacak cihaz ise yakın tarihte ülkemizde de satışa çıkan ve 2014'te AnTuTu'da en yüksek skoru alarak en dikkat çeken telefonlardan biri olan MX4 olarak tercih edilmiş.

Mart ayının başlamasıyla start verilecek MWC 2015 etkinliğinde birçok yeni cihaz tanıtılacakken Meizu MX4 ile Ubuntu OS tarafında da ciddi bir atak olabilir.Çünkü daha önce BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition ile piyasaya resmi girişini yapan Ubuntu, bu cihazı geliştiriciler ve Ubuntu meraklıları için piyasaya sürmüştü. Aquaris'in sahip olduğu teknik özelliklerin düşük olması nedeniyle normal kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bu işletim sistemi Meizu MX4 ile fiyat/performans canavarı telefon ile yüksek satış rakamlarına ulaşabilmeye çalışacak.

Ülkemize girişiyle de hızlıca stokları tükenen MX4'ün Ubuntu versiyonunda da normal versiyonunun sahip olduğu teknik özelliklere yer verilmiş.

Tekrar hatırlatmak gerekirse 5.3 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekrana sahip olacak telefonda sekiz çekirdekli MediaTek MT6595 işlemcisi ve 2GB RAM bulunuyor. 20.7 MP arka ve 2MP ön kameraya sahip cihazda Ubuntu versiyonu için 16GB depolama kapasitesi tercih edilmiş.

Türkiye'de 16GB versiyonunun 999TL'ye satıldığı MX4'ün Ubuntu versiyonunda nasıl bir fiyat politikasına gideceğini göreceğiz. Meizu tarafından yapılan açıklamaya göre küresel satışa çıkacak olan telefonun ülkemize giriş yapma olanağının da bulunduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0