• Anasayfa
  • Mobil
  • Meizu, MX5 ve M1 Note 2 ile Haziran'a Damgasını Vuracak

Meizu, MX5 ve M1 Note 2 ile Haziran'a Damgasını Vuracak

0
0
0
0
0
Çinli şirketlerin yükselişi devam ediyor. Türkiye'ye geldiği zaman oldukça ilgi gören Meizu, yeni cihazlarıyla piyasada dikkat çekmeye hazırlanıyor.
Çinli şirketler akıllı telefon piyasasında iyi bir dikiş tutturduğundan beri, Çin merkezli şirketlerden önemli ve seri hamleler de gelmeye devam ediyor. Tabi bunun doğrultusunda firmaların merkezleri Çin olunca, söylentiler ve bilgi sızdırmaları da üst düzeye çıkıyor (kaynakları çok sağlam yerler var, hiçbir şey kaçmıyor adamlardan).

İşte bu sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Çinli haber kaynaklarından gelen bilgiye göre, Haziran ayı Meizu'nun ayı olacak. İki yeni akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanan Meizu, bu telefonlarla Haziran'a damgasını vurmaya hazırlanıyor.İlk cihaz Full HD ekranla gelecek ve M1 Note'un devamı niteliğinde olacak olan Meizu M1 Note 2 olacak (bu ismi çok aramışlar mı?). Ayrıca yeni M1 Note'ta da parmak izi okuyucu sensör de bulunacak. Tahmin edeceğiniz gibi de cihazın fiyatı ilkine göre daha yüksek olacak.

İkinci cihaz ise Meizu tarafından da açıklanan, firmanın yeni ana gemisi MX5 olacak (şu ana gemi lafını da bir türlü sevemedim, neyse). Kasası yekpare yani tek parça olacak MX5, aynı zamanda parmak izi okuyuculu oval ana ekran butonuna sahip. MX5'in alt kısım görüntüsü aşağıdaki fotoğraf gibi olabilir.MX5'te octa-core, 2.2 GHz MediaTek MT6795 işlemci olması bekleniyor (detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz). Meizu'nun iki cihazının beklenen çıkış tarihleri M1 Note 2 için 2 Haziran, MX5 için ise 30 Haziran.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0