• Anasayfa
  • Mobil
  • Meizu, Ubuntu Akıllı Telefonunu MWC 2015'te Tanıtabilir

Meizu, Ubuntu Akıllı Telefonunu MWC 2015'te Tanıtabilir

1
0
0
0
0
Birçok dev şirketin yer alacağı MWC 2015 için Meizu’nun yayınladığı davetiyeler oldukça dikkat çekti. Dağıtılan davetiyelerinde şirketin şu anda kullandığı iki işletim sistemine işaret ediliyor ve üçüncü işletim sistemi soru işareti ile gösteriliyor. 
Birçok dev şirketin yer alacağı MWC 2015 için Meizu’nun yayınladığı davetiyeler oldukça dikkat çekti. Dağıtılan davetiyelerinde şirketin şu anda kullandığı iki işletim sistemine işaret ediliyor ve üçüncü işletim sistemi soru işareti ile gösteriliyor. 

Soru işareti konulan kısıma büyük ihtimalle Ubuntu işletim sisteminin geleceğini düşünen kullanıcılar şimdiden şirketi yakın takibe almış durumda. Modifiye edilmiş Android sürümünü kullanan şirket Alibaba’nın yaptığı yatırımlar sayesinde YunOS isimli diğer bir modifiye Android sürümünü de bünyesine katmıştı. Ayrıca MX4 modeli üzerinde Ubuntu mobil denemeleri yaptığı bir süredir bilinen şirketin Meizu M1 modeli ile benzer bir donanım üzerine Ubuntu'yu inşa edeceklerini de açıklamıştı.Bu arada ikinci Ubuntu telefonu birincisine göre biraz daha iyi donanıma sahip olacak. 4.5 inçlik qHD ekran, Cortex-A7 tabanlı MediaTek işlemcisi, 1GB RAM, 8GB depolama ve 8MP arka kamera özelliklerine sahip olan Aquaris E4.5 Ubuntu modelinin karşısına 64-bitlik 4 çekirdekli MT6732 yongaseti, Mali-T760 grafik birimi, 5 inçlik 1280x768 piksel ekran, 1GB RAM, 8GB depolama ve 13MP çözünürlükte kamera gibi özelliklere sahip Meizu M1 modeli çıkıyor. Gelen bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı ancak yine de şirket MWC 2015’te karşımıza bir sürprizle çıkabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0