• Anasayfa
  • Mobil
  • Sohbetler Şenleniyor: Messenger için 1500'ün Üzerinde Yeni Emoji Duyuruldu!

Sohbetler Şenleniyor: Messenger için 1500'ün Üzerinde Yeni Emoji Duyuruldu!

0
0
0
0
0
Facebook Messenger uygulamasına 1500'ün üzerinde yeni emoji geldi. Ayrıca, platformlar arası emoji farklılıkları ortadan kaldırıldı ve çeşitlilik artırıldı.
Messenger için yeni emojiler duyuruldu. Messenger’ın resmi Facebook sayfasından yapılan paylaşımda uygulamanın emoji desteğinde gerçekleştirilen büyük yenilikler takipçilerle paylaşıldı. Verilen bilgilere göre emoji tasarımları tazelendi, yeni emojiler eklendi ve çeşitlilik artırıldı. Ayrıca, platformlar arasın standardizasyon da sağlandığı belirtildi.

 Farklı Kategorilerde Yeni Emojiler

Messenger sayfasından yapılan açıklamalar 3 ayrı kategoride ele alınıyor. İsterseniz hızlıca bunlara bir göz atalım.… İlk sırada tabii ki yeni emojiler yer alıyor. Ten renklerinden farklı rollerde kadınlara kadar birçok yeni emoji seçenekler arasına eklenmiş durumda. Ayrıca, tüm emoji kategorileri için yeni emojiler de kullanıma giriyor. 

 Messenger Dünyası için Tek Emoji Standartı

İkinci sırada ise platformlar arası emoji farklılıklarına bir çözüm sağlandığı belirtiliyor. Verilen bilgilere göre Android, iOS ve diğer platformlar arasındaki emoji farklılıkları giderilecek. İstenilen duyguyu tam ve doğru bir şekilde yansıtmanın önünde bir engel olarak görülen emoji farklılıkları Messenger platformlarında artık ortadan kalkıyor. Yani, iOS cihazdan ne gönderilirse Android kullanıcısı onu görecek. Tabii ki bu örneği tüm platformlara yaymak mümkün.

 Daha Fazla Emoji = Daha Çok Çeşitlilik

Bir diğer başlık ise çeşitlilik. “Daha fazla emoji = Daha Çok Çeşitlilik” sloganını paylaşan Messenger, 1500’ün üzerinde yeni tasarlanmış emojiyi kullanıma sunacağını duyurdu. Cinsiyet ve renk seçenekleri artırılacak birçok emojiyi ilk kez seçenekler arasında yer alacak. Cilt rengi seçimi ise Android ve web sürümlerinde ilk kez kullanımda olacak. Kadınlar için polis, koşucu, sörfçü, yüzücü gibi farklı meslek dallarını temsil eden emojilerde Messenger’da bulunacaklar arasında. Yeni emojiler yarın dünya çapında kullanıma sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0