• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzun Pil, Wi-Fi ve Bildirim Durumlarını Canlı Duvar Kağıdında Öğrenebileceğiniz Uygulama: Meter

Telefonunuzun Pil, Wi-Fi ve Bildirim Durumlarını Canlı Duvar Kağıdında Öğrenebileceğiniz Uygulama: Meter

0
0
0
0
0
Telefonunuzun Pil, Wi-Fi ve Bildirim Durumlarını Canlı Duvar Kağıdında Öğrenebileceğiniz Uygulama: Meter
Google Creative Labs ekibinin geliştirdiği uygulama ile telefonunuzun pil, Wi-Fi ve bildirimlerini canlı duvar kağıdı olacak şekilde takip edebileceksiniz.
Google’ın yaratıcı mühendislerinden oluşan Creative Labs ekibi, Meter adında oldukça kullanışlı bir canlı duvar kağıdı geliştirdi. Widget olarak da düşünebileceğiniz bu uygulama sayesinde telefonunuzdaki birçok rakamsal veriyi öğrenme ihtiyacı hissettiğiniz özelliklere (pil durumu, Wi-Fi gibi) canlı duvar kağıdı üzerinden ulaşabiliyorsunuz. 

Widget gibi dedik fakat o şekilde işlemiyor tabii ki. Bu bir duvar kağıdı ve telefonunuzun arayüzünde herhangi bir yere geçiş yaptığınızda dahi karşınızda durmaya devam ediyor. Tıpkı bir animasyon gibi sürekli hareket halinde olan bu uygulama sayesinde, örneğin pil durumunuzun tam olarak ne durumda olduğunu asıl büyük yuvarlak şekil içerisinde bulunan farklı renkteki yuvarlak şekilden öğrenebiliyorsunuz. Yani farklı renkteki y ne kadar küçülürse, telefonunuzun şarjı da bir o kadar azalmış oluyor.
 

Wi-Fi’da da durum buna benzer. Görünüm olarak klasik Wi-Fi görseli bulunuyor ve bu görselin içerisi ne kadar doluysa Wi-Fi o kadar fazla çekmiş oluyor. 

Gelen bildirimlerle ilgili de bilgilendirme alabiliyorsunuz. Kare şeklindeki görselin içerisinde farklı renkte bir bar bulunuyor ve bu bar, gelen bildirim sayısına göre yukarı doğru çıkıyor.

Çok kullanışlı olduğunu düşündüğüm uygulamanın indirme linkine aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. (şimdilik APK olarak indirebileceğiniz uygulama, muhtemelen birkaç gün içerisinde Google mağazalarından indirilebilir duruma gelecek)
 
  Meter

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0