• Anasayfa
  • Mobil
  • Android'de Olan Hangi Uygulamalar Windows Phone'da Var?

Android'de Olan Hangi Uygulamalar Windows Phone'da Var?

0
0
0
0
0
Microsoft'un Android platformu için yayınlamış olduğu AppComparison isimli uygulamayla Android kullanıcılarına hangi uygulamarın Windows Phone platformunda olduğunu gösteriyor.
Windows Phone denildiğinde yaşanan en büyük tartışma her zaman WP'nin uygulama ve oyun desteğinin kısıtlı olması olarak dikkat çeker. Android ve iOS kullanıcıları "Sizde bu uygulamalar ve oyunlar yok" diye WP platformunu küçümserken Windows telefon kullanıcıları ise "Bizde sadece gereken uygulamalar var, boş beleş şeyler yok" diye savunur.

Tabii bir de birçok güzel oyun ve uygulamanın ilk çıkışlarında Android ve iOS'te olmamasına dem vuran WP kullanıcıları da yok değil. "Windows Phone'a niye yok" diyerek kızgınlığını dile getiren bu taraftakileri de haklı bulmamak elde değil.Ancak tam bu tarz kıyaslamalar yaşanırken Microsoft'un kendi platformundan daha çok Android için getirdiği uygulamalara bir yenisi daha eklendi ve tam bu konuya değiniyor. AppComparasion yani Uygulama Karşılaştırma diye çevirebileceğimiz uygulamayı yayınlayan firma bu uygulama vasıtasıyla Android platformunda olan hangi uygulamaların Windows Phone'da bulunduğunu göstererek dikkat çekmek istemekte.

Böylelikle hem WP reklamı yapabilen firma aynı zamanda kafasında "Uygulama yok" diye düşünceler olan Android kullanıcılarını "Sizin için gereken uygulamalar zaten var, haydi sen de gel" dercesine Windows Phone platformuna dolaylı yoldan davet ediyor.Uygulamayı açtığınızda ilgilendiğiniz uygulama türlerini sorduktan sonra seçtiğiniz alanlara göre ortak uygulamaları göstererek "Bizde de var bunlar, aha dayıya sor" diye göstermekte.

Bu hamlesi ne kadar bir katkı sağlar bilmiyoruz ama uygulama açıklama kısmındaki "Android Cihazınızı bir Windows Phone ile değiştirmeyi düşündünüz mü?" şeklinde bir soru ile iddialı olması da takdire şayan. Aynı zamanda Google'ın da kaldırmayarak da bir hamle yaptığı ortada.

Aşağıdan uygulamayı indirerek Android tarafındaki hangi uygulamaları WP platformunda bulabileceğinizi görebilirsiniz;
 
  Microsoft AppComparasion İndir

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0