Microsoft Ciddi Ciddi Surface Phone Yapıyor!

0
0
0
0
0
Bir süredir söylenti halinde olan Surface Phone yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
Birkaç gün önce size bu haberimizde Microsoft tarafından paylaşılan gizemli Lumia Phone X'ten bahsetmiştik. Hatırlamayanlar için hemen bir özet geçelim; Microsoft Çin hesabından, Windows 10'un Continuum özelliğinin tanıtıldığı bir video paylaşılmıştı. Bu özellik, kullanıcıların Windows 10 bilgisayarlarını telefonlarından kontrol etmelerini sağlamakta.

Özelliğin hangi modellerde geçerli olduğu ile ilgili açıklama kısmına ise Lumia Phone X adında bilinmedik bir model yazılmış, ardından bu yazı kaldırılmıştı. Hal böyle olunca da uzun süredir sektörde konuşulan Surface Phone beklentisi bir kez daha alevlenmişti. Şimdi ortaya çıkan bir detay ise, resmen Microsoft'un Surface Phone yaptığının resmi olarak göstergesi oluyor.Bir Reddit kullanıcısının ortaya çıkardığı olaya göre ''surfacephone.com'' adresi, Microsoft tarafından satın alınmış durumda. Hatta adrese tıklandığında bir süre sonra sistem sizi Microsoft'un ''Surface'' ürünlerinin olduğu sayfaya yönlendirmekte. Surface serisi cihazları ile önemli bir başarı elde eden Microsoft, anlaşılan elinde Windows 10 gibi yeni bir işletim sistemi varken Surface Phone'u piyasaya sürerek WP'yi tekrar oyunun içine dahil etme amacında.

Tabii Microsoft'un tek hamlesi bu yönde değil. Mircosoft ayrıca surfacelaptop.com ve surfacecar.com adreslerini de almış durumda. Bu durum piyasa analistleri tarafından şu şekilde yorumlanıyor; Microsoft, ''Surface'' ismini bir donanım markası haline getiriyor. Önümüzdeki günlerde Surface Phone'a dair somut bazı bilgilerin gelmesini bekliyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0