• Anasayfa
  • Mobil
  • Microsoft'un Yeni Üst Seviye Telefonu Talkman (Lumia 940) GFXBench'te Gözüktü

Microsoft'un Yeni Üst Seviye Telefonu Talkman (Lumia 940) GFXBench'te Gözüktü

0
0
0
0
0
Neredeyse firmadan gelen üst seviye cihazların ardından gözler Microsoft'a çevrilmişti. Daha önce çıkan 2 cihazın ardından şimdi de GFXBench'te bir cihaz daha ortaya çıktı.
Samsung, LG, Apple, HTC, Huawei, Xiaomi ve Sony gibi birçok firma, hatta Çinli Meizu ve Elephone gibi neredeyse her bilinen şirketten üst seviye telefonlar tanıtıldı, tanıtılmaya devam ediyor.

Windows 10 hazırlığı nedeniyle sadece Lumia 640 ve Lumia 640 XL modellerini tanıtarak yetinen ve yukarıda belirttiğimiz firmalara kafa tutacak donanıma sahip bir cihaz daha sunmamış olan Microsoft ise hamlelerine hazırlık yapmakta. Daha önce bu haberimizde sizlere aktardığımız Cityman ve Talkman modellerinden Talman versiyonunun özelliklerini barındıran bir telefon ortaya çıktı.Nokia RM-1106 kod adıyla ortaya çıkan ve daha önce Microsoft Talkman adıyla ilk ortaya çıkan cihazın adının Microsoft Lumia 940 adını alacak söylentileri bulunuyor. Ayrıca bu haberimizde bahsettiğimiz gibi kavisli ekranla gelme ihtimali bile bulunuyor.

5.2 inç Full HD ekrana sahip olduğu görünen Lumia 940'ın aslında 2K ekran ile geleceği söyleniyor. Bildiğiniz gibi GFXBench'in verdiği bilgiler kırpılmış olarak gözüküyor. Bundan dolayı 2K ekranın Full HD olarak gözükmesine sebep olabilir.

Bunu yanı sıra 6 çekirdekli Snapdragon 808'e sahip olacak olan Lumia 940, Adreno 430 grafik işlemcisi ile gelecek görünüyor. Bu da kafalara iki soruyu getirmekte: ya Snapdragon 808'in grafik işlemcisi olan Adreno 418 güncellenerek 430 olacak, ya da burada bahsedilen hexa core işlemci Qualcomm tarafından üretilecek yeni bir işlemci de olabilir. Ancak daha böyle bir işlemcinin ortaya çıkmaması sebebiyle Snapdragon 808 ve Adreno 430 birlikteliği olması daha muhtemel gözüküyor.
 


Yine yukarıdaki görselde 1.5GB RAM gözüküyor. Ama biraz önce de dediğim gibi kırpılmış şekilde gözükmesi muhabbeti dolayısıyla bu RAM miktarı büyük ihtimalle 3GB RAM olarak karşımıza çıkacak. Bir ihtimal de 2GB olabilir. Fakat Windows 10 ile sunulacak yeni özellikleri göz önüne aldığımızda bunun 3GB olması daha iyi olacaktır.

20MP Pure View arka ve 5MP ön kamera ile de geleceği görülen cihazda 32GB dahili depolama kapasitesi olacak.

Sonuç olarak Lumia 940, yani Talkman eğer bu özellikler ile gelecek olursa Adreno 430 ile güçlendirilmiş Snapdragon 808, WP cihazını uçuracaktır. Bunun yanı sıra 3GB RAM ile Windows 10'u hem akıcı hem de tüm yeni özelliklerini rahatça kullanmanıza olanak tanıyacak, aynı zamanda Win10 ile yığılma olacak oyun ve yeni uygulamaları da rahatlıkla kullanabilecektir. 20MP Pure View kamera ise oldukça canlı bir fotoğraf ve video kalitesi sunacak, 5MP ön kamera da yeterli bir özçekim imkanı sunacaktır.

Kaynak: GFXBench
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0