Microsoft'un Yeni Cihazları 9 Ekim'de Geliyor!

0
0
0
0
0
Microsoft'un daha önce Ekim ayında gelebileceği söylenen yeni cihazları için tam tarihin 9 Ekim olduğu söyleniliyor.
İlk önce sizlere buradaki haberimizden aktardığımız gibi ortaya çıkan söylentilere göre Microsoft, akıllı cihazlar konusundaki sessizliğini önümüzdeki hafta başlayacak olan IFA 2015 fuarında bozabileceğini, Lumia 940 ve Lumia 940 XL cihazlarını tanıtabileceğini söylemiştik. Daha sonra Çinli blog WPDang tarafından ortaya atılan bilgiye göre (burada) Microsoft, sadece Lumia telefonlarını değil, Surface, Xbox One Mini ve Band 2 cihazlarını da tanıtacağını, ancak bunun IFA'da değil Ekim ayında yapacağı özel bir lansman ile ortaya çıkaracağını söylemişti.

Şimdi ise NPU'dan gelen bilgilere göre bu tarih de kesinleşti. Yani Microsoft, Windows 10'un çıkışının ardından Windows 10 Mobile tarafına gelecek olan yeni cihazları Lumia 940 ve Lumia 940 XL modellerini 9 Ekim 2015 tarihinde yapacağı özel bir lansman ile tanıtabilir. Hatta bunların yanında büyük ihtimalle Surface 4 ve Surface Mobile cihazlarının da tanıtımının yapılması da oldukça muhtemel olarak gözükmekte.Aslında bu tarih bilgisinden önce yeni Lumia model adlarında da bir karmaşa var. Bir kısım inatla Lumia 940 ve 940 XL olacağını söylerken bir diğer kesim de sizlere buradan aktardığımız haberde olduğu gibi Lumia 950 ve 950 XL olarak geleceğini söylüyor. Fakat bu bizi ilgilendiren kısım değil açıkcası. Çünkü ister 940 olsun ister 950 olsun gözler Microsoft'un artık yeni bir üst seviye cihaz çıkarmasını bekliyor. Ama şöyle bir varsayım da yapabiliriz. Lumia 940 ve 940 XL gelecek olan cihazlar iken Lumia 950 sanılan cihaz Surface Mobile da olabilir diye düşünüyorum. Bunu ilerleyen zamanlarda anlayacağız.

Artık iş beklemeye kaldı ve 9 Ekim'de Microsoft'un kapacağı lansman ile nihayet yeni Lumialar görebiliriz. Bakalım Windows 10 Mobile ve yeni nesil üst seviye Lumialar ne gibi bir başarı yakalayacak, Android ve iOS cephesinden ne oranda kullanıcı çekebilecek hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0