• Anasayfa
  • Mobil
  • Microsoft Lumia 940XL'de Retina Taraması Olabilir

Microsoft Lumia 940XL'de Retina Taraması Olabilir

0
0
0
0
0
Microsoft Lumia 940XL'de Retina Taraması Olabilir
Vivo X5 Pro, ön yüzünde bulunan özçekim kamerasında retina tarama teknolojisi ile piyasaya çıktığından beri pek çok markanın amiral gemisi modelinde de bu teknolojinin kullanılacağına dair söylentiler çıkıp duruyor. Bunların sonuncusu da Lumia’nın 940XL modelinden geldi.
Daha önce TCL’in 3S modeli ile bu teknolojiyi 129 Dolar değerinde bir telefonda kullanılabilecğeine dair söylentiler çıkmış, geçtiğimiz ay da Microsoft’un Lumia Talkman (o ne lan Walkman gibi?) ve Lumia Cityman kod adıyla geliştirilen iki üst seviye modelinde yine retina tarama teknolojisi kullanılacağı söylenmişti.

Haber dünyasının en önemli sızıntı kaynaklarından biri olan Evleaks’ten Evan Blass’ın bugün gönderdiği bir Tweet ise bu söylentiyi doğrular nitelikte.

“Microsoft’un Cityman’i parmak izi okuyucusunu es geçip retina taramasına sıçrıyor” şeklinde gönderdiği Tweet ile söylentilerin doğruluk ihtimalini artıran Evan’ın sözünü ettiği modelin Lumia 940XL olduğu tahmin ediliyor, diğer varyasyonu olacak olan Talkman’in ise Lumia 940 olacağına dair söylentiler var.

İnternette açıklanan pazar araştırma raporlarına göre Microsoft, cep telefonları pazarındaki payının %21’ini kaybetmiş durumda. Bakalım parmak izi yerine retina taramasını seçerek bu kayıplarını geri kazanabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0