Microsoft'tan 20 Dolara Telefon: Nokia 105

0
0
0
0
0
Microsoft, akıllı telefon düşmanlarına, akıllı telefona alışamayan yaşlı anne ya da babanıza, zorunlu askerlik hizmetini yapmakta olanlara ya da dar bütçeli telefon kullanıcılarına yönelik Nokia 105 modelini yeniden piyasaya süreceğini açıkladı.
Daha önce 2013 yılında piyasaya çıkış yapan Nokia 105, 2G iletişim teknolojisine sahip. 1.4 inç renkli ekranı bulunuyor.

Günümüz teknolojisinden birkaç nesil geride olan Nokia 105, telefon piyasasının hareketlenmediği gelişmekte olan ülkeler için geliştirilmiş bir telefon. Daha önce 500 kişi olan rehber hafızasını bu yenilenmiş modelde 2000 kişiye çıkartan Microsoft’un 105 modeli, FM radyo bulunduruyor ve şimdilerde akıllı telefonlarda göremediğimiz ve bir süre daha muhtemelen göremeyeceğimiz 35 günlük bekleme süresi sunuyor. (çünkü bataryasını bitirecek hiçbir şey yok.)

70 gram ağırlığa sahip olan 105, klasik telefon klavyesine sahip ve biri çift sim kartlı model olmak üzere iki farklı versiyonu mevcut.

Günümüzün standart şarj girişi olan Micro-USB girişi aracılığı ile şarj edilen telefon 15 saat de konuşma süresi sunuyor.Microsoft’un açıkladığına göre bu cihaz kadar fiyat odaklı olan giriş seviyesi pazarlara hitap edebilen başka bir cihazlarının daha olmadığını ve 2013’ten bu yana her dakika 100 adet satan Nokia 105, bu ay 20 Dolar fiyat etiketi ile tüm Dünya’da satışa sunulacak.

Gerçekten çok büyük kar bıraktığı için mi yoksa ellerinde kalan Nokia kalıntılarını da eritmek için mi böyle bir girişimde bulundular bilmiyorum; ama eğer bas konuş olayı varsa bence hedef kitle olarak dolmuş şoförleri de düşünülebilir.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0