Microsoft İki Yeni Telefonunu Duyurdu

0
0
0
0
0
Uzun süredir akıllı telefon noktasında sessizliğini koruyan Microsoft, sonunda çıkardığı iki telefon ile sessizliğini bozdu.
Bildiğiniz gibi sürekli akıllı telefon haberleri olduğu için bunları sizlerle yoğun bir şekilde paylaşıyoruz. Ancak bu haberler sürekli Android cephesinde Samsung, Sony, Huawei, LG gibi firmaların yeni ürünleri ve yeni iPhone modelleri oluyor. Microsoft'ta ise sadece Lumia 940 ve Lumia 940 XL söylentileri dolaşmakta fakat hala bir icraat göremiyoruz.

Bu da bizlerin dikkatini çektiği gibi kullanıcıların da dikkatini oldukça çekmekte ve hatta Windows Phone'un asıl patlamasını yapması beklenilen Windows 10 Mobile hakkında pek bir detayın gelmemesi de WP tarafındaki kullanıcıları da kızdırıyor. Çünkü birçok WP platformundan memnun kullanıcı eskiyen telefonunu yenilemek ve bunu WP ile yapmak istiyor fakat en yeni telefonu bile hızlı ilerleyen teknolojiye göre geçmişte kalan Microsoft'tan bir haber gelemesiyle ya iOS ya da Android platformuna geçiş yapmaktalar.Ancak bugün Microsoft'un yaptığı duyuru ile kendi tarafındaki sessizliği bozan firma, Nokia 222 ve Nokia 222 Dual-SIM adında iki yeni telefonunu duyurdu. Fakat bu habere sevinecek WP kullanıcıları varsa hayal kırıklığı olabilir. Çünkü çıkan cihazlar günümüzde teyzelerimizin dedelerimizin kullandıkları ya da "Sadece arasın mesaj atsın yeter" diyen kullanıcılara yönelik eski tip Nokia telefonlarına benzer cihazlar olarak karşımıza çıkıyor.

Nokia Series 30+ işletim sistemine sahip olan bu telefonların tek farkı Dual-SIM modelinin adından da anlaşılacağı üzere çift simkarta sahip olması. Diğer özellikleri ise 2.4 inçlik QVGA ekranı, 2MP arka kamerası, MicroUSB girişi, 32GB'a kadar MicroSD kart desteği ve 1100mAh BL-5C  batarya kapasitesi olarak gösterilmiş. Yani yıllar öncesinin klasik Nokia modellerinin yeni versiyonu olarak düşünebilirsiniz. 30 gün batarya süresi sunan cihazlar 20 saatlik konuşma süresi de sunması ile günümüz cihazlarına asıl farkını atıyor. Bluetooth 3.0 desteği ile eski tip kızılötesini geride bırakan cihazlar 79gr ağırlığa sahip.

37 Dolar satış fiyatına sahip olacak olan Nokia 222, ilk olarak Amerika'da satışa çıkacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0