• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Uygulama ve Oyunları Windows 10 Mobile'a Gelmeyecek!

Android Uygulama ve Oyunları Windows 10 Mobile'a Gelmeyecek!

1
1
0
0
0
Daha önce Microsoft tarafından duyurulan Android ve iOS uygulama ile oyunlarının Windows 10'a portlanabileceği konusunda Android tarafından vazgeçildi.
Sizlere aylar önce buradaki haberimiz ile müjdelediğimiz Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'un tam sürüm güncellemesi olacak Windows 10 Mobile ile beraber Android ve iOS platformlarındaki oyun ve uygulamarın rahatlıkla Windows 10 Mobile'a uyarlanabileceği özellikle WP kullanıcıları tarafından çok sevindirici bulundu. Aynı zamanda Android ve iOS uygulama geliştiricilerinin de ilgisini çeken bu konuda şimdi ise bir üzücü detay ortaya çıktı.

Android uygulamalarının portlanmasına yarayacak olan Project Astoria'nın nedeni bilinmez bir sebepten dolayı hazır olamaması ve Microsoft Geliştirici forumlarında iOS portlama noktasında ilgi varken Android tarafının tamamen ilgisiz kalması ve boş olması sebebiyle Microsoft firması Windows 10'dan Android uyumluluğu sağlayacak olan Astoria sisteminden vazgeçti.Şu anda bu karar tamamen mi yoksa Astoira hazır olana kadar mı olduğu bilinmiyor. Fakat az olan ilginin artık iyice yok olmasına yol açacağı için bir daha böyle bir düşünceyi göremeyebiliriz. Bu da WP tarafındaki kullanıcıları üzebilir. Fakat Android ve iOS platformunun artık birkaç ürün dışında ortak olduğunu kabul edersek Android'den portlanamayacak uygulamarın iOS'de de olması durumuyla iOS'ten Windows Phone'a geçiş rahatlıkla yapılabilir gibi.

Bakalım önce Win10 Mobile çıksın da ileride göreceğiz neler olacak.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0