Lumia Serisini Unutun: Snapdragon 830 İşlemcili ve 8 GB RAM’li Surface Phone Geliyor!

1
1
0
0
0
Microsoft’un Lumia serisini kısa zamanda unutturacak yeni telefonu Surface Phone’la ilgili önemli gelişmeler var.
Microsoft’un Windows 10 işletim sistemli yeni telefonu Surface Phone’la ilgili yeni sızıntılar çıktı, üstelik bu sızıntılar direkt olarak Microsoft’tan elde edildi. Forbes’in edindiği bilgilere göre Microsoft, üst seviye özelliklere sahip Surface Phone üzerinde ciddi ciddi çalışıyor, hatta bazı özellikleri şimdiden açığa kavuşmuş durumda. 

Cihazla ilgili söylentiler, 2017 yılında üç varyasyonla tanıtılacağı yönünde. Bunlardan bir tanesinin işlemcisinin kod adı ise MSM8998. Analistlere göre bu kod adı, cihazlardan bir tanesinin Qualcomm’un son çözümü olacak Snapdragon 830’a ait. İşletim sistemleri ise bir tanesinin Windows 10 olacağı zaten aşikar, bir de Android tabanlı başka bir varyasyonun olabileceği belirtiliyor ki bu şimdilik bir söylentiden ibaret.RAM’inin ise Samsung’un 10nm üretim sürecinden geçen 8 GB’lik çözümü olacağı belirtiliyor. Bu RAM’in her cihazda mı yoksa bir tanesine özel mi olacağı ise belli değil. Analistlere göre Microsoft, her türden kullanıcı kitlesine farklı çözümler sunmak istiyor. Bu da muhtemelen bu varyasyonlardan bir tanesinin çok üst seviye, diğerlerinin de ortalamanın üzerinde özelliklere sahip olacağını gösteriyor. 

Haber Forbes tarafından yayınlanınca söylentilerin ciddiyeti de ayrı bir boyut kazanıyor. Şu an için bilinenler bu kadar, zamanla Surface Phone’la ilgili daha çok şeyler duyacağımıza eminim.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0