• Anasayfa
  • Mobil
  • Microsoft’un Acilen İşe Alması Gereken Tasarımcı Robson Ricardo’dan Mükemmel Windows 10 Mobile Konsepti!

Microsoft’un Acilen İşe Alması Gereken Tasarımcı Robson Ricardo’dan Mükemmel Windows 10 Mobile Konsepti!

1
0
0
0
0
Windows 10 Mobile'in sahip olduğu tasarım üzerinde birkaç değişiklik yaparak kendi tasarımını yayınlayan Robson Ricardo, tasarımının güzelliği ile kısa sürede dikkat çekmeyi başardı.
Teknolojinin çok hızlı geliştiği bir dönemin içerisindeyiz. İnsanların günlük yaşantısında kullandığı yüzlerce cihaz bulunuyor. Tüm bu cihazların üretimini yapan firmalar, kendi ürünlerinin kullanılması için teknolojinin gelişim hızını bir adım daha ileriye taşımayı deniyorlar ve böylece teknolojinin gelişim hızının sürekli olarak arttığı, rekabet dolu sektörler ortaya çıkıyor.

Bu sektörlerden birisi olan ve hızlı bir şekilde geliştiğine şahitlik ettiğimiz mobil cihazlar sektörü birçok dev teknoloji firmasını bünyesinde barındırıyor. Sektörde üretim yapan Samsung, Apple, LG ya da diğer firmaların yanı sıra çekişmenin yaşandığı bir diğer alan da üretimi yapılan bu cihazların kullandığı işletim sistemleri. Windows Mobile, Android, iOS veya diğer işletim sistemlerini örnek olarak gösterebileceğimiz bu sistemler, kullanıcılarına daha basit, daha hızlı, daha güvenli ve daha şık bir kullanım deneyimi sunmak adına birbiriyle kıyasıya yarışıyorlar.

Sektördeki kullanım sıralamasında 3. olan Windows Mobile, çoğu mobil cihaz kullanıcısının söylediğine göre oldukça karışık. Birçok uygulamanın ve kısayolun bir arada görülebildiği, bir ekran üzerinden neredeyse telefonun tüm bölümlerine erişilebildiği bu işletim sisteminin tasarımı, maalesef bir noktadan sonra bazı kullanıcıların gözlerini yorabiliyor. Bu nedenle daha basit bir işletim sistemini kullanabileceklerini belirten birçok Windows Mobile işletim sistemi kullanıcısı bulunuyor. Bugüne kadar Microsoft'un bu kullanıcıların yorumlarını duymuş olduğunu sanmıyorum, ancak Robson Ricardo adlı bir tasarımcı duymuş.

Yetenekli tasarımcı, Windows Mobile işletim sisteminin son sürümü olan Windows 10 Mobile'i kendi tarzı ve fikirleriyle birlikte yeniden tasarlamış. İşletim sistemine hoş bir görünüm vermesinin yanı sıra erişilebilirlik seviyesini düşürmeyen, ancak bunu göz yormadan gerçekleştiren tasarımcı, yaptığı bu tasarım ile birlikte benden 10/10 puan almayı başardı.


Küçük ayrıntılar - Tamamen saydam ve büyük gruplandırmalar - İnteraktif uygulamalar (müzik çalmak, haber değiştirmek vs.)


Bug'tan arındırılmış uygulama listesi - Küçük arama kutucuğu - Daha büyük boşluklu uygulama sıralaması


Klasör ve diğer uygulamalar arasındaki çizgi kaldırıldı - Daha transparan uygulamalar - Bir uygulama klasörüne giriş yapıldığı zaman diğer klasörler daha da saydam olacak


Büyük tuşlar/seçenekler - Hafif bir şekilde parlayan arka ekran - Widget'lar - Bildirimler arasında daha büyük boşluklar


Transparan görünüm - Ayırmada kullanılan çizgiler ve üst kısımdaki boşluk kaldırıldı - Widget'lar
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0