• Anasayfa
  • Mobil
  • Microsoft'un Akıllı Telefonları Lumia Satışları Düşüşe Devam Ediyor

Microsoft'un Akıllı Telefonları Lumia Satışları Düşüşe Devam Ediyor

0
0
0
0
0
Microsoft'un Nokia'dan satın aldığı Lumia modeli cihazlar hala mobil sektörde yer kazanabilmiş değil. Şirketin açıkladığı son rakamlara göre büyük düşüş devam ediyor.
Bildiğiniz gibi çıktığından bu yana oldukça az ilgi gören Windows Phone platformunun kurtuluşu Windows 10 olduğu iddia edilmekteydi. Önümüzdeki günlerde resmi olarak çıkışı beklenilen Windows 10 Mobile için şimdiden birkaç cihaz tanıtıldı bile. Microsoft tarafından çıkarılan Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550'nin yanı sıra farklı firmalardan da Windows 10 Mobile kullancak telefon ve tabletler duyuruldu.

Ancak 2015 yılı mali 3. çeyrek raporunu sunan Microsoft'ta durumlar oldukça vahim görünüyor. Bu yılın Temmuz - Ağustos - Eylül aylarında toplam 5.8 Milyon adet Lumia cihazı satılmış olması oldukça düşük olarak kalması firmayı fazlasıyla endişelendiriliyor. Ki bu tarz rakamları genelde tek cihazda görürken tüm Lumialar içinde 5.8 Milyon olarak kalması fazlasıyla sıkıntılı gözükmekte.Geçtiğimiz yılın 3. çeyreğinde 9.3 Milyon adet satış gerçekleştiren firma 2015 yılının 3. çeyreğinde ise 8.4 Milyon satış yakalamıştı. Bu şekilde bakıldığında ciddi sorunların olduğu görünen Windows Phone platformundaki uygulama ve oyun eksikliği de hala çözülmüş değil.Düşüşün sebebi olarak Windows 10 Mobile'ın resmi çıkış yapmaması ve yeni cihazların daha satışa çıkmaması olarak düşünülebilir. Bu sebeple asıl olarak 4. çeyrek raporu oldukça önem arz etmekte. Fakat eğer bu rakamlarda da düşüş olursa Microsoft'un başı çok ağrıyabilir. Yani Microsoft bir nevi varını yoğunu Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 550 ve Windows 10 Mobile'a basmış diyebiliriz. Bakalım Win10 bu platform için önemli bir adım olacak mı.

Sizce Microsoft tarafı Windows 10 ve yeni Lumialar ile tekrar çıkış yakalayacak mı? Buyurun anketimize.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0