Xiaomi, Kendi İşletim Sistemini Geliştirecek

1
0
0
0
0
​Xiaomi, akıllı telefon satışlarında çok iyi rakamlar elde etti ve bu başarısını yazılım tarafında da devam ettirmek istiyor. MI adındaki kullanıcı arayüzü ve kendi uygulamaları, Xiaomi kullanıcıları tarafından büyük bir ilgi görüyor.
Xiaomi, akıllı telefon satışlarında çok iyi rakamlar elde etti ve bu başarısını yazılım tarafında da devam ettirmek istiyor. MI adındaki kullanıcı arayüzü ve kendi uygulamaları, Xiaomi kullanıcıları tarafından büyük bir ilgi görüyor.

MI kullanıcı arayüzünü Android işletim sistemi üzerine kuran Xioami, yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladı. Çin’den gelen bilgilere göre Xiaomi, kendi işletim sistemini kuracak, hatta işletim sisteminin adı da MIOS olacak.

Xiaomi’nin geniş kullanıcı portföyüne baktığımızda, işletim sisteminin yayılması o kadar zor olmayacaktır. Şu anki cihazlar için uygun olmasa da, önümüzdeki yıllarda çıkacak olan yeni Xiaomi akıllı telefonlarda bu işletim sistemi kullanılması bekleniyor. Fakat firmaya yakın olan kaynaklar, şirketin işletim sistemi projesi için yeterli kaynaklarının olmadığını belirtiyor. Ayrıca önlerinde Firefox OS ve Tizen gibi uzun yıllar geçmesine rağmen istenilen seviyeye ulaşamamış işletim sistemi örnekleri var. Bakalım ilerleyen yıllarda Xiaomi bu konuyla ilgili ne gibi bir hamle yapacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0