• Anasayfa
  • Mobil
  • Çinli Üretici Mlais’ten 4800mAh Bataryalı Akıllı Telefon: Mlais MX

Çinli Üretici Mlais’ten 4800mAh Bataryalı Akıllı Telefon: Mlais MX

0
0
0
0
0
Akıllı telefon piyasasının dünyadaki yükselen değeri olan Çin'den yeni bir akıllı telefon daha geliyor. Çin merkezli Mlais isimli şirket, 4800mAh batarya ve 2 GB RAM'li yeni modeli Mlais MX'i duyurdu.
Henüz kuruluş tarihi itibariyle genç bir şirket olan Mlais’in geçtiğimiz günlerde Çin piyasasında Mlais M7 ismindeki akıllı telefonunun özellikleri sızdırılmıştı. Aynı şirketin şimdi de batarya gücüyle dikkat çeken Mlais MX isimli akıllı telefonu ortaya çıktı.

5 inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde olan cihaz, 16 GB dahili depolama alanına sahip ve 64 GB’a kadar bu alan yükseltilebiliyor. 64-bit mimarili 1.3GHz saat hızında çalışan MediaTek MT6735 işlemcisi bulunan Mlais MX’te 4800mAh’lık çıkarılabilir batarya bulunuyor.

Mlais MX’in gövdesinin arka kısmında LED flaşlı 13 megapiksel ve ön kısmında 8 megapiksel kamera bulunuyor. Cihaz kutusundan Android 5.0 Lollipop işletim sistemi yüklü olacak şekilde çıkacak.

Cihazda çift SIM kart ve 4G LTE bağlantı desteği bulunuyor. 145.8 x 71.5 x 9.9 ebatlarında gelecek olan akıllı telefonun siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri bulunacak.Bazı takipçilerimiz yorumlarında ‘ülkemize gelmeyecek olan telefonları neden tanıtıyorsunuz?’ gibi sorular yöneltiyor. Öncelikle şundan bahsedeyim, ülkemiz akıllı telefon piyasasının Avrupa ve Asya’daki en önemli ülkeleri arasında yer alıyor. Özellikle Xiaomi, LG, Huawei ve Lenovo gibi ağırlık olarak Çin ve Güney Koreli merkezli olan şirketler, ülkemizdeki genç nüfusun ve dolayısıyla akıllı telefon kullanan kitlenin farkında olduğu için Türkiye pazarına çok önem veriyorlar. İsimlerini yeni yeni duyurmaya başlayan Çin merkezli firmalar, cihazlarını birden ülkemizde satışa sunamıyor olsalar da bu durum sürekli böyle gitmeyecek. O yüzden özellikle Uzak Doğu ülkelerinin ürettiği akıllı telefonlara, her zaman ülkemizde satışa sunulabileceğini düşünerek yaklaşmanızı öneririm. (bir de 2016’dan itibaren 4G gelirse siz o zaman görün)


Kaynak: AndroidHeadlines
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0