• Anasayfa
  • Mobil
  • Mobil Abonelere Yönelik Uygulanan Fiyatlandırmalarda Önemli İndirim!

Mobil Abonelere Yönelik Uygulanan Fiyatlandırmalarda Önemli İndirim!

0
0
0
0
0
Pek çok mobil kullanıcının başlıca şikayetlerinden olan mobil telefon işletmecilerinin aboneliklere yönelik uyguladıkları fiyatlandırmalarda sonunda ciddi şekilde indirime gidildi.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), mobil telefon aboneliklerine yönelik uygulanan azami fiyat tarifeleri konusunda yeniden bir düzenleme yaptı.

BTK başkanı Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamaya göre mobil telefon işletmecilerinin tarifeleri belirlerken uymak zorunda olduğu üst sınırlar, düzenlenmiş durumda. Bu düzenlemeyle birlikte bir çok işlemde de ilk kez indirime gidilmiş.Yenilenen "mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesi" kapsamında yapılan indirimler ''İsim/Unvan Değişikliği'' için %66 (17 liradan 6 liraya), ''Numara Değişikliği'' için %62 (52 liradan 20 liraya), ''Kayıp, Çalıntı, Kullanıcı Hatası Nedeni ile SIM Kart Değişikliği'' için %54 (43 liradan 20 liraya) şeklinde. ''Garanti Kapsamında SIM Kartı Değişikliği'' işlemi ise, yeni düzelmenin ardından tamamen ücretsiz duruma gelmiş durumda.

Yeniden düzenlenen azami tarife ücretleri ve bu bağlamda belirlenen ücretler sınır ücretler, 1 Kasım tarihinden itibaren yürürlülüğe girdi . Yani hiçbir mobil telefon işletmecisi bu rakamların üzerine çıkamayacak. Sayan'ın açıklamalarına göre benzer bir indirim, cep telefonu konuşmalarındaki ücretler (yurtdışı da dahil) ya da SMS ücretleri için şimdilik düşünülmüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0