• Anasayfa
  • Mobil
  • Mobil Cihazlar İçin Google'ın Arama Motoruna Rakip Çıktı: Vurb

Mobil Cihazlar İçin Google'ın Arama Motoruna Rakip Çıktı: Vurb

0
0
0
0
0
Google'ın arama motoruna kafa tutabilecek bir program geliyor. Bünyesinde pek çok uygulamayı barından Vurb kullanıcıların aramalarını en detaylı ve kullanışlı şekilde sunmayı amaçlıyor.
Hemen hemen hepimiz herhangi birşey hakkında detaylı bilgi için internette arama yaptığımızda bir linkten diğerine geçiş yapmak, yada bir sürü yeni sekmeyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.

İşte insanları bu durumdan kurtarmayı amaçlayan Vurb, 2013 yılından beri üzerinde çalıştığı projesini IOS için yayınladı.

Programı kısaca açıklamamız gerekirse Vurb, pek çok uygulamanın özelliklerini kullanarak arama yapıyor ve kişiye tanıtım kartları misali sonuçlar gösteriyor.

Uygulamalardan gelen bilgiler ile kullanıcılar arama yaptıkları şey hakkında farklı erişimlere ve bilgilere tek bir ortamda ulaşabiliyor. 

Örneğin haftasonu için bir müze gezisi düşünüyorsunuz. Vurb'e gitmek istediğiniz müze adını yazdığınızda Foursquare, Swarm gibi uygulamaları bünyesinde barındıran Vurb size müze hakkında detaylı harita ve ulaşım bilgisi sunuyor.Müze gezinizden sonra bir kafede oturmak mı istiyorsunuz? Yine Vurb'un size getirdiği tanıtım kartı üzerinde bulunan seçenekleri değerlendirip bölgedeki kafelere ulaşabiliyorsunuz.

OpenTable bağlantısı sayesinde restaurantlar için rezervasyon, yada Uber/Lift uygulaması ile taski çağırabilmeniz de mümkün. Vurb birden fazla uygulamayı tek bir kartta sunduğu için tek dokunuşla uygulamalar arasında gezinerek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Yani kısacası Vurb çoğu popüler uygulamayı size toplu bir şekilde sunarak aramalarınızı kolaylaştırıyor.

Mobil kullanıcılar için son derece yararlı olabilecek programın tek rakibi ise Google. Çünkü her ne olursa olsun arama motoru olarak Google mobil cihazlarda başı çekmekte.

Şuan için Amerika, Kanada ve İngiltere'de yaynlanan program IOS üzerinden indirilmekte. Vurb'ün yakın zamanda hem Android, hem de diğer ülkeler için yayınlanması da bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0