• Anasayfa
  • Mobil
  • Mobil Dünya Kongresi'nde Kim, Ne Tanıtacak? Neler Göreceğiz?

Mobil Dünya Kongresi'nde Kim, Ne Tanıtacak? Neler Göreceğiz?

0
0
0
0
0
Dünya genelindeki en önemli teknolojik kongrelerden biri olan Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması kesinleşen ya da beklenen tüm cihazları sizler için teker teker açıklıyoruz.
Tüm dünyadaki teknoloji basınının merakla beklediği Mobil Dünya Kongresi için artık sayılı günler kaldı. 22-26 Şubat 2016 tarihleri arasında İspanya'nın en güzel kentlerinden biri olan Barselona'da yapılacak etkinliğe tabiki biz de Webtekno olarak katılıyoruz. Neredeyse her sitenin bir sponsor aracılığı ile katıldığı etkinliğe bu sefer İzmo Bilişim'in kendi imkanlarıyla gideceğimiz etkinlik aslında 21 Şubat'taki lansmanlar ile başlayacak.

İlk olarak TSİ 15:00'da başlayacak olan LG'nin G5 lansmanının ardından Samsung da merakla beklenen Galaxy S7 serisini TSİ 20:00'da tanıtacak. Daha sonra 22 Şubat'ta kapılarını açacak olan Mobil Dünya Kongresi'nde birbirinden farklı cihazların sergilenme şöleni de başlayacak.

Şimdi ise tek tek firmaları ele alarak kongrede neler göreceğimize bakalım;


 

 LG


Biraz önce de bahsettiğimiz gibi asıl şovunu 21'inde, yani kongreden bir gün önce yapacak olan LG, G5'i tanıtacak ve bunu da kongrede katılımcılara sergileyecek. Bunun yanı sıra yeni X serisini, G4 Stylus, ya da yeni adıyla Stylus 2 cihazını ve en son duyurduğu K8 modellerini de sergileyecek olan LG'nin kendi standı oldukça farklı cihazlar ile dolu olacak gibi görünüyor. Eğer bu cihazlar hakkında merakınız varsa aşağıdaki cihaz isimlerine tıklayarak cihazlar ile ilgili paylaşımlrımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

LG G5, LG X Serisi, LG Stylus 2, LG K8
 
 

 Samsung


Bir diğer merak konusu olan firma konumundaki Samsung'dan ise asıl şov yine tıpkı LG gibi bir gün önce gelecek ve Unpacked etkinliği ile birlikte Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini tanıtacak. Bunun yanı sıra bir de 360 derecelik çekim sunan yeni bir kamera tanıtması da beklenen Samsung'un yapacağı şov ile tüm detayları sizlere hep video hem de yazılı olarak aktaracağız.


 

 General Mobile


Şimdiye kadar genellikle kongrelerde yabancı firmaların lansmanlarını gördük fakat bir lansman da yerli firmamız General Mobile'dan gelecek. GM 5 Plus adını alacak yeni telefonu ile ilgili kongrenin ilk günü, yani 22'sinde bir lansman yapacak olan GM, bizlere Google ortaklığı ile hazırlanan Android One telefonu ile merhaba diyecek. Böylesine büyük bir kongrede yapacakları lansmanı da merakla bekliyoruz.


 

 Sony


Yine General Mobile gibi kongrenin ilk gününe bir lansman ayarlayan Sony, birçok kişinin beklediği Xperia Z6 gibi bir telefonla gelmesi neredeyse imkansız. Daha yeni Xperia Z5'i IFA 2015'de tanıtan firma, olur da böyle bir şey yaparsa kendi bacağına sıkar. Bu sebeple büyük bir firma olması sebebiyle diğer teknolojilerine ve giyilebilir teknolojilere odaklanması beklenen firma, bu lansman ile farklı farklı ürünleri bizlere gösterebilir. Ancak söylentiler Z5 Tablet geleceği yönünde.


 

 HTC


Şu anda resmi bir davetiye durumu söz konusu olmasa da One M9 ve One A9'un ardından One M10 ile şeklini ortaya koyması beklenilen HTC'nin yapacağı lansman tarihi şu anda net değil. HTC Vive Pre'yi de sergileyerek katılımcılara farklı bir deneyim sunmasına kesin gözüyle bakılan firmanın One M10 için yapacağı olası lansmanı da merakla bekliyoruz. Ayrıca bir de söylentilere göre Desire T7 adında bir tablet de sunabilecek olan firmanın bakalım bize Barselona'da ne gibi sürprizleri olacak.


 

 Microsoft


Şirket olarak Windows 10'a yoğunlaşan Microsoft, Lumia 950 ve Lumia 950XL'ı tanıttığı için burada bir telefon geleceğini sanmıyoruz. Tıpkı IFA 2015'te olduğu gibi Windows 10'dan dem vuracağı beklenilen Microsoft'a bir farklılık olarak Surface Phone gibi bir telefon da gelebilir. Ama oldukça düşük bir ihtimal bu. Büyük ihtimalle Lumia 650'yi ve diğer yeni Lumia'ları sergileyecek olan firma birkaç Windows 10'lu tablet gibi farklı şeyler sunabilir. Bir de HoloLens noktasında yenilikler varsa görebiliriz sanki.


 

 Google


Resmi olarak katılımcılardan biri olan Google, burada bir Nexus cihazı falan tanıtmayacak elbette. Büyük ihtimalle kendi standında ortamdaki her Android telefondan birer örnek koyarak "Buralar hep bizim" havasında takılması beklenen firmanın asıl şovu kendi başına yaptığı Google I/O'da olmasından şüphemiz yok. O sebeple Google'ı pas geçiyoruz diyebiliriz.


 

 Xiaomi


Çin'in değerli markalarından hatta dünyanın en önemli markalarından biri haline gelen Xiaomi, bir türlü tanıtamadığı, beklete beklete bir hal olduğu Mi 5'i artık burada göstecek. Bir senedir merakla beklediğimiz telefon artık burada görücüye çıkmasıyla Webtekno'da sizlere beklediğimize değmiş mi değmemiş mi göstereceğiz.


 

 Huawei


Tabii Xiaomi birşeyler tanıtacaksa Huawei durur mu, yapıştırmış cevabı. Büyük firmaların teker teker telefonlarını tanıtacağı bu güzide etkinlikte Huawei birşeyler tanıtmasa olmaz tabii. Bu sebeple çok yüksek ihtimalle P9'u tanıtacak olan firma, bu telefonu da kuru kuru tanıtmak yerine farklı cihazlar ile de destekleme ihtimali de yüksek olduğunu belirtelim.


 

 Lenovo (Tabiki Bir de Motorola)


Lenovo'nun birçok cihazı beklenirken tabii bir de satın aldığı Motorola'dan da bazı cihazlar burada görebiliriz. Klasikleşen Vibe serisine yeni üyeciklerini eklemesi beklenen firma Motorola tarafında ise giyilebilir teknolojilere yoğunlaşacağı konuşuluyor. Lenovo Lemon 3'ün de yeni versiyonunun burada görücüye çıkması kuvvetle muhtemel.


 

 BlackBerry


O ülkemizde köşe bucak satılan Curve modelinden sonra pek de bir forsu kalmayan BlackBerry, Priv modeliyle bir geri dönüş yapmış olsa da fiyatını çok yüksek tuttukları için dünya genelinde pek sallamadılar. Bu sebeple yeni bir cihaz ile karşımıza çıkması beklenen BlackBerry, bakalım bu cihazı ile neler yapacak. Merakla bekliyoruz.


 

 Nokia


Akıllı telefonlar yokken piyasanın tek lideri konumundaki Nokia, Microsoft'a sattığı mobil platform kısmı ardından 2016'ya kadar birşey yapamadan bekliyordu. Yıl 2016 ve etkinlik MWC 2016 olunca artık telefon çıkarabilecek olan firma, Android tabanlı bir telefon tanıtacağı kesin. Ancak bu cihaz direkt olarak MWC 2016'da mı gösterilecek meçhul. Aslen 5G düzenlemeleri noktasında ve geleceğe yönelik bir lansman yapacak olan firma, sürpriz yaparak yeni telefonunu da çıkartabilir. Eğer böyle bir durum olursa da özlediğimiz Nokia'yı tekrar piyasada görmek oldukça güzel olacak.


 

 Qualcomm


Son olarak Snapdragon 820 ile gövde gösterisi yapacak olan firma, aynı zamanda Snapdragon'un diğer modelleri ile ilgili de tanıtımlar yapacak. Webtekno olarak katılacağımız bir özel toplantı ile bizlere Snapdragon hakkında detaylı bilgi verecek olan firma, bakalım bu yeni çipsetleri için bizlere neler aktaracak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0