• Anasayfa
  • Mobil
  • Mobil Kullanıcılar için Google Chrome Okuyucu Modu Nasıl Açılır?

Mobil Kullanıcılar için Google Chrome Okuyucu Modu Nasıl Açılır?

1
0
0
0
0
Akıllı telefonunuzda Google Chrome kullanıyor ve internette gezinirken yazıları okumakta zorlanıyorsanız, Chorme'un "Okuyucu Modu"nu açabilirsiniz. Bu mod kullanıcının internet sayfasını daha sade görmesine ve yazıları kolay bir şekilde okumasına imkan veriyor.
Akıllı telefonunuzda Google Chrome kullanıyor ve internette gezinirken yazıları okumakta zorlanıyorsanız, Chrome'un "Okuyucu Modu"nu açabilirsiniz. Bu mod kullanıcının internet sayfasını daha sade görmesine ve yazıları kolay bir şekilde okumasına imkan veriyor. Öncelikle anlatacağımız yöntemin kullanılabilmesi için cihazınızda Google Chrome'un 39.0.2171.59 sürümünün ve Android KitKat yada 5.0 Lollipop'un yüklü olması gerekiyor.
 

 Google Chrome Okuyucu Modu

Yukarıda yazılan özellikleri sağlıyorsanız, akıllı telefonunuzdan Google Chrome'u açın ve arama çubuğa Chrome://flags yazarak aratın. Yaptığınız işlem sonrasında fotoğraftaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.Bu bölümde Google Chrome tarafından kullanıcılara bir takım uyarılar yapılmaktadır. Eğer yapılan uyarıları doğru bir şekilde anladıysanız ve bilgilerinizin silinebileceğini göze aldıysanız devam edebilirsiniz. Açtığınız bu ekranda Google Chrome'a ait bir çok bilgi bulunmaktadır. İstediğiniz özelliği buradan "etkinleştir" diyerek aktif hale getirebilirsiniz. Google Chrome "Okuyucu Modu"nu açmak için de aynı şekilde ikonu bulunuz ve etkinleştir seçeneğine tıklayınız. Özelliğin devreye girmesi için cihaz kendini yeniden başlatacaktır. Cihaz açıldıktan sonra Google Chrome tarayıcısını açınız. Eğer arama çubuğunun yanında A sembolü çıkıyorsa işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirmişsiniz demektir. 


Böylece artık girdiğiniz sayfaları text formatında okuyabilir hatta gereksiz reklamları görmekten kurtulabilirsiniz. Eğer Google Chrome'un yavaş çalıştığını düşünüyorsanız, hızlandırma işlemini aynı yerden yapabilirsiniz. Chrome://flags  bölümünden "İlgilenilen alanı için Maximum karo sayısı" seçeneğini etkinleştirebilir ve 512 MB'a kadar olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu seçenek üzerinde yapacağınız işlemler RAM kullanımını doğrudan etkileyecektir.


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0