• Anasayfa
  • Mobil
  • Mobil Sektörde En Yaygın Olarak Kullanılan Ekran Boyutu 4.7-inç!

Mobil Sektörde En Yaygın Olarak Kullanılan Ekran Boyutu 4.7-inç!

0
0
0
0
0
Bir analiz şirketinin hazırladığı grafikler sonucunda dünya genelinde mobil cihaz kullanıcıların en fazla tercih ettiği ekran boyutu 4.7-inç. Sebebini tahmin etmek ise pek zor değil.
Mobil sektörde iOS ile Apple, Android cephesinde ise Samsung zirvenin iki devi durumunda ancak kaçınılmaz bir gerçek var; o da Apple'ın dominant oluşu. Tabii bu durumu hala kabul etmek istemeyenler var ancak yapılan piyasa araştırmaları, oluşturulan grafikler bunu bir şekilde kanıtlıyor.

Bu bağlamda dünya genelinde bahsettiğimiz piyasa araştırmalarını yaparak bunları grafiklere döken firmalardan biri olan DeviceAtlas'ın sunduğu son grafik, dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan telefon ekranlarını ortaya koymakta. Habere Apple'ın piyasadaki başarı anektodunu düşerek başlamamızdaki sebep ise, bu grafiklerle olan etkisiyle alakalı.DeviceAtlas'ın verilerine göre, dünya genelinde tercih edilen mobil ekran boyutlarında 5-inç ve üstü ekran boyutlarında bir artış yaşanmasına karşın, hala en popüler durumda olan ekran boyutu 4.7-inç. Bunun sebebi ise oldukça basit; iPhone 6 ve iPhone 6s. Bunun yanı sıra 750x1334 çözünürlüğün de en yaygın olarak karşımıza çıkması, yine bu iki Apple ürününün eseri. Zirvenin ikincisi ise 1080x1920 ekran çözünürlüğü ki bu çözünürlük bahsettiğimiz 5-inç ve üstü ekran boyutuna sahip cihazlarda sıkça karşımıza çıkmakta.

DevicesAtlas'ın hazırladığı grafiklere aşağıdan göz atabilir, mobi cihazlar konusunda yine aynı firmanın oluşturduğu pek çok grafiğe de buradan göz atabilirsiniz.Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0