• Anasayfa
  • Mobil
  • Moto X Style Çıkar Çıkmaz iPhone 6 ve 6 Plus’ı Solladı!

Moto X Style Çıkar Çıkmaz iPhone 6 ve 6 Plus’ı Solladı!

0
0
0
0
0
Motorola’nın 28 Temmuz tarihinde duyurduğu yeni üst düzey akıllı telefonlarından bir tanesi olan Moto X Style, yapılan test sonuçlarında iPhone 6 ve  Plus’tan daha yüksek bir puan elde etti.
Motorola, dün Moto X Style ve Moto X Play isminde iki yeni akıllı telefonun duyurusunu gerçekleştirmişti. Şirketin pazarlama yöneticilerinden olan Adrienne Hayes, Moto X Style için ‘Dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu’ olabileceğini söylemişti. Böyle iddialı bir cümle geldikten sonra bizde de bir merak uyanmıştı doğrusu. Bu tarz özelliklerin (en iyi kamera, en iyi video kaydı gibi) kullanıcılar tarafından test edilerek dillendirilmesini daha inandırıcı buluyor olsam da cihazların teknik olarak özelliklerini test eden uygulamaları takip eden bir kullanıcı kitlesi de bulunmuyor değil. AnTuTu’ya benzese de biraz daha detaylara inen ve mobil cihazların bazı donanım bileşenleri için test uygulayan DxOMark isimli site, Moto X Style için bazı verilerin paylaşımında bulundu. Bu paylaşımlara baktığımızda Moto X Style’ın genel olarak iPhone 6 ve 6 Plus’ı geçtiğini görüyoruz.

Madem şirketin pazarlama yöneticisi Moto X Style için ‘Dünyanın en iyi kamerasına sahip telefonlardan bir tanesi’ dedi, biz de ilk olarak bununla başlayalım. Poz ve kontrast, renk, otofokus, ses, stabilizasyon gibi özelliklerin test edildiği fotoğraf testinde, Moto X Style’ın DxOMark’tan 83 puan aldığını görüyoruz.İçerisinde aynı özelliklerin bulunduğu DxOMark video testinde de Moto X Style’ın aynı şekilde 83 puan aldığı görülüyor.Sonuç olarak Moto X Style, DxOMark’tan tüm telefonlar içerisinde en yüksek puanı alan 3. telefon olma başarısını gösteriyor.Aşağıda ise Moto X Style’ın rakipleriyle birlikte DxMark’ın mobil, fotoğraf ve video testlerinden aldığı puanları ve sıralamalarını göreceksiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0