Motorola Apple'dan Önce Davrandı: Telefonlarda Kulaklık Girişine Elveda!

0
0
0
0
0
Motorola Apple'dan Önce Davrandı: Telefonlarda Kulaklık Girişine Elveda!
Akıllı telefonların incelebilmesinin önündeki en büyük engellerden biri olan kulaklık girişi kalkıyor. Bu konudaki ilk adım Motorola tarafından atıldı.
Akıllı telefonlarda incelik belli bir noktada kaldı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de cihazlardaki klasik kulaklık girişi. 3.5 mm’lik stereo kulaklık girişi, yapısı nedeniyle cihazların daha da incelmesini engelliyor. Bu nedenle, Apple’ın gelecek iPhone modelinde 3.5mm ses girişini kaldıracağı ve lightning portu üzerinden yüksek tanımlamalı ses desteği sunacağı bir süredir iddia ediliyor.

 Motorola İlk Adımı Attı!

Motorola ise Apple’dan önce davrandı ve yeni cihazı Moto Z’de kulaklık girişini kaldırdı. Her ne kadar Moto Z’nin 5.2mm’lik inceliği 3.5 mm’nin üzerinde olsa da Motorola’nın bu hamlesini geleceğe yönelik değerlendirebiliriz. Yani, kulaklık girişinin kaldırılması şu an için cihazın incelmesine katkı sağlamasa da sonraki modellere yönelik ilk adım atılmış durumda.

 Ses Çıkışı USB-C Üzerinden 

Stereo kulaklık girişinden kurtulan Moto Z modellerinde ses çıkışı için USB-C portu kullanılıyor. Yeni bağlantı kapısı ile yüksek tanımlamalı ses olanağı da dinleyicilere sunuluyor. Moto Z’nin kulaklık girişi bulunmayan tasarımını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0