Motorola Moto X Yerini Moto Z'ye Bırakıyor

0
0
0
0
0
Lenovo'nun sahibi olduğu telefon üreticisi Motorola artık amiral gemisi modellerini Moto X yerine Moto Z serisi adı altında çıkaracak.
Daha önceden bu haberimizde bahsettiğimiz üzere bugün orta segmentteki yeni akıllı telefonları Moto G4 ve G4 Plus'ı tanıtıan Motorola ilgili yeni bir haber daha geldi. Bir dönem düşüş yaşayıp daha sonra Google tarafından satın alınarak akıllı telefon pazarında iyi bir ivme yakalamaya çalışan, ardından Google'ın Lenovo'ya sattığı Motorola şirketi artık amiral gemisi diye tabir ettiğimiz üst seviye akıllı telefonlarını Moto X yerine Moto Z ismiyle piyasaya sürecek.

Teknoloji dünyasında paylaştığı sızıntılarla oldukça ses getiren Evan Blass'in paylaşımına göre Motorola, Moto X serisini devam ettirmeyecek ve artık yeni üst seviye modellerini Moto Z serisinde tüketicilerle buluşturacak. Benzer bir hamle daha önce Japon teknoloji devi Sony'den gelmiş ve şirket son yıllarda beklediği başarıyı yakalamadığı amiral gemisi serisi Xperia Z adı altında yeni cihazlar çıkarmayacağını açıklamıştı.Ayrıca yayınlanan bir rapora göre Motorola iki yeni Moto Z modeli üzerinde çalışıyor. Bu modellerden Thin kod adlı model Moto Z Style ismini taşıyacakken Vertex kod adlı diğer bir modelin Moto Z Play ismini taşıyacağı söyleniyor.

Moto Z Style modelinin tasarım olarak şık ve ince olması beklenirken Moto Z Play modelinin güçlü teknik özelliklerde biraz daha kaba bir model olacağı iddiaları da konuşuluyor. Diğer bir söylenti ise Moto Z Play modelinin daha düşük teknik özelliklere ve boyuta sahip gençlere yönelik bir cihaz olacağı şeklinde.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0