• Anasayfa
  • Mobil
  • Motorola’nın Çıkardığı İlk ‘Droid’ Kapaklı Telefonları Hatırlıyor musunuz?

Motorola’nın Çıkardığı İlk ‘Droid’ Kapaklı Telefonları Hatırlıyor musunuz?

1
0
0
0
0
Geçmiş yıllarda büyük karizma sahibi olmasını sağlayan Razr’ı geliştirilmiş bir şekilde tekrar piyasaya sunacak olan Motorola’nın Droid telefonlarını tekrar bir hatırlatalım istedik.
9 Haziran’da gerçekleştirilecek Lenovo Tech World’de duyurulmasını beklediğimiz Razr V3 ile bir zamanların en gözde tasarımına sahip olan kapaklı telefonlara dönüş sinyalini veren Motorola’nın ilk 'Droid' telefonlarını hatırlıyor musunuz?

Nokia ile birlikte bir zamanlar telefon dünyasının (özellikle kapaklı olan modeller için) hakimi olan Motorola’nın ilk telefonları A920 ve A925’ti. 2003’ün ilk aylarında duyurulan bu telefonlar, sonraki yıllarda mobil işletim sistemi dünyasını domine edecek Android’in temelini oluşturan ilk nesil Droid telefonlar olarak biliniyor.Tahmin edebileceğiniz üzere zamanımıza göre çok düşük seviyede özelliklere sahip olan Motorola A920 ve A925’in işlemcisini 168 MHz hızında çalışan tek çekirdekli TI OMAP oluşturuyordu. 8 ila 12 MB arasında değişen hafızalara sahip olan bu modellerin hafızaları, SD kartlar ile 32 MB’a kadar çıkartılabiliyordu. Gördüğünüz gibi özellikleri alabildiğine minimum seviyede olsa da yine de mevcut telefonlarda yapabildiğimiz e-postaları inceleme, müzik dinleme, internette gezinme gibi işlemleri bu telefonlarla yapabiliyorduk.
Son 7-8 yıldır alıştığımız kocaman, dokunmatik ekranlı telefonları bırakıp Motorola Razr V3 gibi kapaklı bir telefon kullanmayı tercih eder miydiniz? (ben etmezdim mesela)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0