• Anasayfa
  • Mobil
  • Motorola: Samsung Yakın Bir Zamanda Çöküşe Geçecek

Motorola: Samsung Yakın Bir Zamanda Çöküşe Geçecek

0
0
0
0
0
Motorola: Samsung Yakın Bir Zamanda Çöküşe Geçecek
​Akıllı telefon piyasasına yön veren ve uzun yıllar bu pazarda liderliği elinde bulunduran Samsung, kötü giden satışlar nedeniyle sıkıntılı günler yaşamaya başladı. 
Akıllı telefon piyasasına yön veren ve uzun yıllar bu pazarda liderliği elinde bulunduran Samsung, kötü giden satışlar nedeniyle sıkıntılı günler yaşamaya başladı. 2014 yılının son çeyreğinde Apple’la birlikte aynı pazar payına sahip olan Samsung’un önümüzdeki yıllarda yenilikler geliştirmezse liderliği kaybedeceği söyleniyorken, Motorola’dan çok daha 'farklı' bir açıklama geldi.

Motorola Başkanı Rick Osterloh, Samsung’un yakın bir zamanda çökebileceğini söylerken, bu iddiasını yedi yılda bir akıllı telefon pazarında liderliği elinde bulunduran firmanın bu sonu yaşadığı istatistiklerine dayandırdı.Osterloh, bu iddialarını aslında yaşanmış olaylara dayandırdığı için pek de yanılmıyor. Bir dönem akıllı telefon piyasasının bir numaralı ismi olan BlackBerry, daha sonra da Nokia liderliğe yükseldi ve sonrasında akıllı telefon piyasasında hızlı bir çöküş sürecine girdi. Nokia bildiğiniz üzere artık piyasada bulunmuyor. O yüzden aynı durumun Samsung için de yaşanacağını ‘saçmalık’ olarak değerlendiremeyiz.Bu sürecin yavaş yavaş başladığını belirten Osterloh, insanların üst düzey bir akıllı telefon kullanmak için 600 dolar ödemek zorunda olmadığını söyleyerek kendilerinin bu konuda daha yumuşak olduklarını belirtti. Şirket, bunun meyvesini Lenovo ile birleşmesinin ardından geçen yılın son çeyreğindeki satışlarını arttırmasıyla ortaya çıkardı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0