• Anasayfa
  • Mobil
  • Mozilla 25 Dolarlık Akıllı Telefon Projesini İptal Etti, Hedef Üst Seviye Telefonlar

Mozilla 25 Dolarlık Akıllı Telefon Projesini İptal Etti, Hedef Üst Seviye Telefonlar

1
0
0
0
0
Mozilla'nın oldukça ses getiren '' 25 dolarlık akıllı telefon'' projesi iptal edildi. Hedefini yüksek seviye telefonlara çıkaran Mozilla, ayrıca Firefox OS'a da Android uygulama uyumluluğu getirecek.
Yaklaşık bir sene önce, İnternet tarayıcısı Firefox ile iyi bir kullanıcı kitlesine sahip Mozilla, Firefox OS adlı işletim sistemini tanıtmış ve bu işletim sistemini kullanacak cihazlar için Alcatel, Huawei, ZTE gibi firmalarla anlaşmıştı.

Firefox OS ile çalışan cihazlar üretmek isteyen Mozilla, herkes tarafından kullanılabilen, son derece basit cihazlar üretmek istiyordu. Bu yüzden üretilecek telefonların 25 dolar gibi rekor bir seviyeye çekileceği söylenmekteydi.

Telefonların Mart ayında düzenlenen Mobile World Congress 2015'de tanıtılması beklenmekteydi. Karşımıza Firefox OS ile Alcatel OneTouch Orange Klif çıkmış ve fiyat olarak 50 dolar denmişti. Ancak Mozilla'nın 25 dolarlık telefon projesinden hala ses yoktu.

     

Bu sessizlik şirket CEO'su Chris Beard'ın çalışanlarına gönderdiği e-mail ile bozuldu. E-mailinde ''25 dolarlık telefon projemizde yeterli istek ve arzuyu göremedik. Bu sebeple uygun maliyetli cihazlar yerine kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunan cihazlara yönelmeye karar verdik'' ifadelerini kullanan Beard, buna rağmen tüm dikkatlerini yüksek seviye telefonlara vermeyeceklerini de ekledi. 

Proje yelpazelerini genişlettiklerini söyleyen Beard, bu sayede telefon sektörünün eşsiz özelliğini keşfedeceklerini de belirtmiş. Ayrıca Beard'ın da e-mailinde verdiği bilgiye göre Mozilla, Firefox OS'un Android uygulamalarla uyumluğu konusunda çalışmalar da yapmakta. Ancak bu uygulama uyumluluğu sadece önemli ve çoğu kullanıcı için gerekli olarak görülen uygulamalada geçerli olacak. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0