• Anasayfa
  • Mobil
  • Nancy Pelosi: Bu Gördüğünüz Telefonu Steve Jobs İcat Etmedi!

Nancy Pelosi: Bu Gördüğünüz Telefonu Steve Jobs İcat Etmedi!

2
1
0
0
0
Nancy Pelosi: Bu Gördüğünüz Telefonu Steve Jobs İcat Etmedi!
ABD Temsilciler Merkezi’nde konuşma yapan Demokrat lider Nancy Pelosi, iPhone’un tasarımı konusunda Steve Jobs’ın iyi bir iş çıkardığını fakat onun icat etmediğini söyledi.
Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Temsilciler Merkezi’nde bir konuşma yapan Demokrat lider Nancy Pelosi, eline aldığı -ya iPhone 6S Plus ya da 6 Plus- iPhone modelini göstererek Steve Jobs’ın iyi bir tasarımcı olabileceğini fakat kesinlikle bir mucit olmadığını söyledi.

Aşağıdaki videoda görüldüğü üzere elindeki iPhone modelini göstererek, “Burada bir akıllı telefon mu var? Bu akıllı telefonun parçalarına baktığımızda, örneğin GPS’in ordu tarafından geliştirildiğini görüyoruz. LLD [sic], dijital kamera, kablosuz veri sıkıştırma, metal olmasına rağmen hafif oluşu, ses algılama, düz ekranlar… Bu liste uzayıp gidiyor. Evet, Steve Jobs’ın iyi bir tasarımcı olduğunu söyleyebiliriz fakat o asla bir ‘mucit’ değil” konuşmasını yaptı.

Mashable’ın söylemlerine göre Pelosi, bu söylemlerinde pek de haksız sayılmaz. GPS teknolojisinin ABD Ordusu’nun bir ürünü olduğunu ve şu an için akıllı telefonlarda konum tabanlı olarak kullanılan birçok fonksiyonun temelini GPS’in oluşturduğunu belirtildi. (e öyle tabi) 
 

Konuşmasının sonunda Steve Jobs’ın mirasına asla saygısızlık etmek istemediğini belirten Pelosi, Jobs’ın Apple’daki meslektaşlarıyla birlikte kapalı kapılar ardında ABD Ordusu’ndan gerekli destekleri alarak tüm bu teknolojileri bir araya getirip müthiş bir iş çıkardığını, fakat ortada bir icat varsa bunun hükümetin parası olmadan yapılmasının mümkün olamayacağını söyledi.

Apple, FBI’yla yaşadığı problemden sonra kamusal olarak ikinci kez bir polemiğin (ya da gerçeklerin) içinde buldu kendini. Hükümetle Apple arasında ciddi bir sürtüşme mi var yoksa hükümet kanadı kendi çapında şeffaf olmaya mı çalışıyor, pek çözemedim doğrusu.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0