Telefonda Uzun Şarj Süreleri Tarih mi Oluyor?

0
0
0
0
0
Telefonda Uzun Şarj Süreleri Tarih mi Oluyor?
Akıllı telefon kullanıcılarının bitmek bilmeyen çilesi haline gelen 'şarjın çok geç olması' sorunu, yakın bir gelecekte tarihe karışabilir. Çok yüksek rakamlar ödeyerek aldığımız telefonlarımız, donanım olarak bizi tatmin etse de, 1 günü çıkaramayan bataryalarıyla bizleri birer 'priz' bağımlısına dönüştürüyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının bitmek bilmeyen çilesi haline gelen 'şarjın çok geç olması' sorunu, yakın bir gelecekte tarihe karışabilir. Çok yüksek rakamlar ödeyerek aldığımız telefonlarımız, donanım olarak bizi tatmin etse de, 1 günü çıkaramayan bataryalarıyla bizleri birer 'priz' bağımlısına dönüştürüyor. Bu durum İsrailli bir şirket olan StoreDot'ın da  gücüne gitmiş ve sadece 1 dakikada telefon şarj edebilen teknolojiyi geliştirmeyi başarmışlar. 

 

Nanoteknoloji sayesinde bir Samsung Galaxy S3'ün şarjını %27'den %100 seviyesine sadece 29 saniyede çıkaran bu teknoloji, ortalama 1 dakikalık hızlı şarj süresiyle bizi priz başında beklemekten kurtaracak gibi görünüyor. 

 

Şimdilik Nanodots kod adıyla geliştirilen ürünün 2016 yılında seri üretime başlanıp son kullanıcının evine gireceği tahmin ediliyor. Dizüstü bilgisayarlarımızda da kullanabileceğimiz bu teknoloji günümüz hızlı yaşam koşullarına çok fazla yardım edecek gibi duruyor.

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0