Ortam Şenleniyor: Çok Yakında 510'lu Numaralar ile Karşılaşacaksınız!

1
0
0
0
0
Turkcell, Avea ve Vodafone'un ardından yeni bir sağlayıcı daha hizmete giriyor.  Önümüzdeki yıl faaliyete başlayacak 'netgsm' Türkiye'nin 4. operatörü olacak.
Cep telefonu operatörleri arasındaki yıllardır süren üçlü rekabet sona eriyor. 2017 yılında pazara yeni bir oyuncu daha katılmaya hazırlanıyor. Turkcell, Avea ve Vodafone ile herhangi bir kurumsal bağlantısı bulunmayan “netgsm” adlı operatör, kendi adına SIM kart çıkarabilecek ve abonelik sözleşmeleri imzalayabilecek.

 Abone Hedefleri Ne?

Türkiye’nin 4. operatörü olacak netgsm kendi baz istasyonlarını kurma yetkisine sahip olmadığı için Turkcell baz istasyonu altyapısını kullanacak. Hali hazırda sabit hat, sanal santral, IP santral ve toplu SMS gibi hizmetler veren şirket başlangıç için 1 milyon aboneye ulaşmayı hedeflediğini duyurdu.

 Hangi Şehirlerde Kullanılacak?

Baz istasyonu kurma yetkisi olmadan SIM kart çıkartma hakkına sahip ilk şirket olan netgsm, Turkcell baz istasyonu altyapısı ile Türkiye’nin tüm illerinde hizmet sağlayacak. Yeni operatörün numaraları ise 510 ile başlayacak. Netgsm'in nasıl bir fiyat politikası izleyeceği ve nasıl kampanyalar ile tüketicilerin karşısına çıkacağı henüz belirsiz. Yine de fiyat rekabeti açısından daha fazla operatörün olması bir avantaj. Netgsm’in web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0