Nexus 6’nun Neden Geciktiği Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Nexus 6’nun Neden Geciktiği Ortaya Çıktı
​Yaklaşık 4 ay önce üretiminin Motorola tarafından üstleneceği belirtilen Nexus 6 duyurusunun ardından birçok kullanıcı, saf Android işletim sistemiyle gelecek bu cihazı beklemeye koyulmuştu.
Yaklaşık 4 ay önce üretiminin Motorola tarafından üstleneceği belirtilen Nexus 6 duyurusunun ardından birçok kullanıcı, saf Android işletim sistemiyle gelecek bu cihazı beklemeye koyulmuştu. O zaman da paylaştığımız haberimizde cihazın sevkiyatının 2014 Kasım ayından itibaren gerçekleşeceği yönündeydi. Fakat bu zamana kadar Nexus 6’nın çıkmaması kafalarda soru işareti oluşturuyordu. Nihayet durum netlik kazandı.

Üstün sistem özelliklerinin yanı sıra saf Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle gelecek olan Nexus 6’nın gecikmesinin sebebi, Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Pichette’in açıklamasına göre cihaza olan talepleri doğru tahmin edemediklerinden kaynaklanmış. Ürünün daha çıkmadan bu kadar popüler olacağını tahmin etmediklerini söyleyen Pichette, durum böyle olunca Google’ın yeteri kadar malzeme ve parça tedarik edemediğini, dolayısıyla milyonlarca potansiyel Nexus 6 müşterisinin beklentisine karşılık veremediklerini belirtti.Bu açıklamalara baktığımızda ürünün ülkemizde yaygın bir şekilde satışa sunulması da biraz zorlaştığını söyleyebiliriz. Cihazı Android 5.0 Lollipop’u saf bir şekilde kullanmak için bekleyen kullanıcılar, ülkemizde satışa sunulan markalara gelecek olan güncellemeyi beklemek zorundalar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0