• Anasayfa
  • Mobil
  • Bu Özellik, Nexus 6’dan Son Anda Çıkartılmış!

Bu Özellik, Nexus 6’dan Son Anda Çıkartılmış!

1
0
0
0
0
Bu Özellik, Nexus 6’dan Son Anda Çıkartılmış!
Nexus 6 hakkında, piyasaya çıkmadan önce birçok haber yayınlamıştık. Özellikle saf Android’le gelecek olması, Nexus 6’nın daha da heyecanlı bir şekilde beklenmesine yol açmıştı.
Nexus 6 hakkında, piyasaya çıkmasından önce birçok haber yayınlamıştık. Özellikle saf Android’le gelecek olması, Nexus 6’nın daha da heyecanlı bir şekilde beklenmesine yol açmıştı.

Ekim ayında tanıtıldıktan sonra kanlı canlı olarak karşımıza çıkan Nexus 6, Google’ın Motorola işbirliğiyle üretilmişti. Gelen son haberlere göre cihaz üzerinde olması beklenen bir özellik, son anda yapılan bir müdahale sonrası rafa kaldırılmış.

İşin özü Nexus 6’da parmak izi tarayıcısı varmış, fakat piyasaya çıkarılmadan önce yapılan ufak bir hamle sonrası bu özellik cihazdan çıkartılmış. Android Open Source Project kodlarında yer alan ve “shamu” etiketiyle karşımıza çıkan kod satırında bu görülebiliyor. “Shamu: Remove Fingerprint Support” olarak belirtilen bir kısımda, söz konusu özellikle ilgili detaylar verilmiş.Apple’daki TouchID’ye benzer bir parmak izi okuyucusu yerine işlev açısından daha çok Samsung’un okuyucusunu andıran bu özellik, ileriki zamanlarda Google’ın çıkaracağı akıllı telefonlarda karşımıza çıkabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0