Nexus 6, İşte Böyle Tamir Ediliyor

0
0
0
0
0
Günümüzde “akıllı telefon” denince akıllara hemen kamera, işlemci, ekran ve batarya gelir. Bunların yanı sıra tasarımı ve fonksiyonel özelliklerde dikkat çeken ve ilgi gören özellikler arasında. Fakat neredeyse kimsenin dikkat etmediği ve düşünmediği bir durum söz konusu.
Günümüzde “akıllı telefon” denince akıllara hemen kamera, işlemci, ekran ve batarya gelir. Bunların yanı sıra tasarımı ve fonksiyonel özelliklerde dikkat çeken ve ilgi gören özellikler arasında. Fakat neredeyse kimsenin dikkat etmediği ve düşünmediği bir durum söz konusu. Bir akıllı telefonun ne kadar kolay tamir edilebileceği veya edilemeyeceği konusu hep göz ardı ediliyor. Bu da aslında teknik özellikleri kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durum. Cihazınızın kolay tamir edilebiliyor olması, beklenmedik bir arızalanma durumunda teknik servis tarafından karşılanır. Google ve Motorola’nın iş birliği ile ortaya çıkan Nexus 6’da “Kolayca tamir edilebilen” akıllı telefonlar listesine giriyor. (Siz telefonu kırıp kırıp tamir etmeye kalkmayın tabii.)

Elektronik cihazların içini açıp, parçalara ayırdıktan sonra tekrar toparlayıp puanlandıran iFixit sitesi, Nexus 6 tamir analizini oluşturmak amacıyla cihazı parçalara ayırdı. Cihazın tamir edilebilirlik derecesine 10 üzerinden 7 puan veren iFixit, aynı zamanda piyasadaki rakiplerine göre daha kolay tamir edilebildiğini tespit etmiştir.
Sizde Nexus 6’nın parçalarına ayrılmış halini görmek istiyorsanız, galeriye buyrun…

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0