• Anasayfa
  • Mobil
  • Nexus 6’ya Parmak İzi Tarayıcısı Yerleştirilmesini Apple Mı Engelledi?

Nexus 6’ya Parmak İzi Tarayıcısı Yerleştirilmesini Apple Mı Engelledi?

0
0
0
0
0
Motorola’nın imzasını taşıyan Google’ın yeni akıllı telefonu Nexus 6 hakkındaki söylentiler gün geçtikçe çoğalıyor. Bu söylentiler doğrultusunda Dennis Woodside’ın (Motorola’nın eski CEO’su) Nexus 6 ile ilgili açıklamaları gündemin akışını değiştirir nitelikte oldu.
Motorola’nın imzasını taşıyan Google’ın yeni akıllı telefonu Nexus 6 hakkındaki söylentiler gün geçtikçe çoğalıyor. Bu söylentiler doğrultusunda Dennis Woodside’ın (Motorola’nın eski CEO’su) Nexus 6 ile ilgili açıklamaları gündemin akışını değiştirir nitelikte oldu.

Dropbox’ta genel müdürlük görevini yürüten Woodside, Nexus 6’ya bir parmak izi tarayıcısı yerleştirmek istediklerini ancak Apple’ın piyasadaki en iyi tedarikçiyi kendisine bağladığı için projenin sadece düşünce aşamasında kaldığını söyledi. Başka bir tedarikçi ile anlaşma çabalarının da boşa çıktığını söyleyen eski CEO, Nexus 6’ya Apple Touch ID benzeri bir parmak izi tarayıcısı yerleştirmeyi istemelerinden dolayı tedarikçilerin duruma soğuk bakmış olabileceğini söyledi. Henüz asıl sebebi belli olmasa da Apple’ın dolaylı olarak bu girişimi engellediği düşünülüyor. Ancak Google’ın bu konudaki ısrarcı yapısı düşünülecek olursa kısa bir süre sonra Nexus’larda parmak izi tarayıcısını görmek mümkün olabilir.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0