Nexus 9, Tegra K1 ile mi Gelecek?

0
0
0
0
0
Detayları geçtiğimiz günlerde açığa çıkan Nexus 9, haberimizde geçen bomba işlemciyle birlikte gelebilir!
Son zamanlarda özellikle cihazlar piyasaya çıkmadan hız testleri kullanıcıların dikkatini çekmek amaçlı bir strateji midir orasını bilmiyoruz, fakat işe yaradığı muhahhak. Yine çıkan bir hız testine göre Nexus 9 bir tablet olmasına rağmen çok iyi bir işlemciyle geliyor olabilir. (bu testler, bir cihaz alacak olsam benim için kriterlerden birisidir kesinlikle) 

TKTechNews'un ortaya çıkardığı görüntülerde Nexus 9'un donanımının son derece ilgili çekici olduğunu söyleyebiliriz. CPU Z isimli hız testi programına göre tablet, 2.5GHz Nvidia Tegra K1 Denver işlemciyle geliyor. Daha önce bu işlemci, Nvidia tarafından Androidli cihazlar için 64-bit ARM işlemcisi olarak tanıtılmıştı.

Bu sızıntı haberle tablet işlemcisi dışında çok fazla bilgi içermiyor. Ancak TKTechNews, Nexus 9'un isminin, tabletin resmi ismi olduğunu doğruluyor. Yine Nexus 9'un geçen ayki bir sızıntı habere göre HTC tarafından üretileceği ortaya çıkmıştı. Bir önceki habere göre de cihazın özellikleri 4GB RAM, NFC (NFC Türkçe ismiyle Yakın Alan İletişimi, yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisidir), Android L, 8 MP ön ve 1.6 MP arka olmak üzere iki kameradan oluşacağı şeklindeydi.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0