NFC Desteğine Sahip Çamaşır Makinesi

1
1
0
0
0
NFC Desteğine Sahip Çamaşır Makinesi
Elbette bir teknoloji sitesinde bir çamaşır makinesi haberine rastlama olasılığınız pek yüksek değil ancak bizim de beklemediğimiz bu haber yüzünden, sizler de bizler de bir ilk olmasa da oldukça nadir rastlanan bu durum ile karşı karşıyayız.
Elbette bir teknoloji sitesinde bir çamaşır makinesi haberine rastlama olasılığınız pek yüksek değil ancak bizim de beklemediğimiz bu haber yüzünden, sizler de bizler de bir ilk olmasa da oldukça nadir rastlanan bu durum ile karşı karşıyayız. Her ne kadar bir çamaşır makinesi hakkında haber edineceğiniz yegane kaynaklar teknoloji siteleri olsa da yıllardır pek değişikliğe ihtiyaç duymayan  tasarımlarından dolayı, yenilik ile pek de fazla karşılaşmadığımız bir sektör “çamaşır sektörü”.
Neyse, uzun lafın kısası LG firması Innofest 2014 kapsamında tanıtımını yaptığı bir çamaşır makinesi ile yepyeni bir özelliği bizlere tanıttı.

Peki bir çamaşır makinesi için NFC desteği ne işe yarar?

NFC desteği sayesinde akıllı telefonumuz ile cihazımıza uygun farklı yıkama programları indirip, makinemizi tamamen öznel bir şekilde çalışmasını sağlayabiliyoruz. Gerekli olan program akıllı telefonumuza indikten sonra NFC destekli çamaşır makinemize programı yüklememiz yeterli. Elbette çamaşırlar da makinenin içinde olmalı eğer yıkanmalarını istiyorsak.

Aynı zamanda makinenin çalışabilirliliğini de gün aşırı kontrol edecek olan NFC sistemi, cihazımızdaki var olabilecek en ufak arızayı bile direk kullanıcıya akıllı telefonumuz yardımı ile bildirecek. Yani eğer akıllı bir çamaşır makinesi arıyorsanız LG tam olarak sizleri düşünmüş.

Bir kalemin bile NFC desteğine sahipse daha çok işe yarayacağı kesin…
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0