• Anasayfa
  • Mobil
  • Nintendo, 5 Farklı Mobil Oyun Yayınlayacağını Açıkladı

Nintendo, 5 Farklı Mobil Oyun Yayınlayacağını Açıkladı

0
0
0
0
0
Nintendo, 5 Farklı Mobil Oyun Yayınlayacağını Açıkladı
Nintendo'nun CEO'su olan Saoru Iwata, 5 farklı mobil oyun üzerinde çalıştıklarını ve 2017 yılına kadar yayınlanacaklarını söyledi.
Nintendo’nun ilk akıllı telefon oyunu bu yılın sonuna doğru çıkacak ve daha sonra da devamı gelecek. Şirketin CEO’su ve başkanı olan Satoru Iwata’nın yapmış olduğu açıklamada 2017 yılına kadar 5 farklı mobil oyun yayınlanacağını söyledi.

Açıklamanın devamında 'bunun düşük bir sayı olduğunu düşünebilirsiniz, fakat biz çok oyun yapmaktansa az oyun üreterek, adam akıllı sonuçlar almak istiyoruz' dedi.

Iwata sözlerini tekrar ederek açıklamaya devam etti ve mobil markette iyi bir yere gelmek istedikleri söyledi. Ayrıca sektörde geçici değil kalıcı olmak istediklerini belirtti.Nintendo aynı zamanda oyun cihazlarını da geliştirmeye devam edecek. Yeni gelecek olan konsolun adı ise kod adı ise NX. Bu oyun makinesi şu anda geliştirme aşamasında. DeNA ile olan ortaklık yapan Nintendo, çapraz platform üyeliği sistemi kurarak, mobil platformlarla kendi konsollarını bağlamak istiyor.

Iwata ayrıca Amiibo figürlerinin dünya çapında toplamda 10.5 milyon adet sattığını açıkladı.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0