Nintendo Bu Telefonu Üretse Alır mısınız?

0
0
0
0
0
Oyun meraklılarının içinde bile Nintendo’nun kendine has bir müşteri kitlesi var, her oyuncu Nintendo fanı olacak diye bir kural yok; ama Nintendo fanı olmak da her oyuncunun harcı değil.
Taşınabilir konsolları ile özellikle Asya, Avrupa ve Amerika pazarında kendisine ciddi bir yer edinmiş olan Nintendo; Pokemon, Zelda ve Mario gibi dünyaca ünlü karakterler ve çizgi serilerin de yaratıcısı ya da hak sahibi.

Durum böyle olunca ve mobil oyun pazarı da her geçen gün gelişimini sürdürünce Nintendo gibi bir oyun devinin de telefon pazarında boy göstermesi bazı takipçiler veya kullanıcılar için kaçınılmaz olarak gösteriliyor ve kendilerinin görmek istedikleri Nintendo telefonu tasarlıyayıp beğeniye sunuyorlar.
Almanya’da bulunan CURVED /labs adlı firma da endo için yeni bir konsept tasarlamış ve daha önceki Smart Boy’un potansiyel rakibi olarak görücüye çıkartmış.

4 buçuk inçlik bir ekrana sahip olan “Wii m” isimli bu konsept, ekranın altından sağa ve sola açılan kızaklı paneller sayesinde bir el konsoluna dönüşüyor ve Nintendo kumandası biçimini alıyor.
Android işletim sistemine sahip olan Wii m, Nintendo’nun kendisine özgü Wii UI isimli bir arayüze sahip ve bu kadar Wii adından sonra elbette Nintendo Wii konsolu ile alakası olmazsa olmaz.

Wii konsoluna Wi-Fi aracılığı ile bağlanarak sahip olduğu Wii menüsü sayesinde konsolunuzdaki oyunları bu el konsolundan oynamanıza izin veren Wii m, 64GB dahili depolama alanı sunuyor.
Son olarak da 8 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip olan bu konspt telefonun tasarımcısı olan CURVED/labs, Nintendo’ya bir mesaj bırakmış: Önemli değil Nintendo, şimdi lütfen bu telefonu üretin.
 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0