• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia, 2016 Yılının Sonunda Yeni Telefon Çıkartabilir

Nokia, 2016 Yılının Sonunda Yeni Telefon Çıkartabilir

0
0
0
0
0
Nokia, 2016 Yılının Sonunda Yeni Telefon Çıkartabilir
Uzun süredir piyasada gözükmeyen ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla büyük darbe yiyen Nokia, yeni bir telefonla karşımıza çıkabilir.
Nokia, cihazlarını ve servislerinin tamamını Microsoft’a sattığından beri herkes, Nokia’nın donanım oyunundan yavaş yavaş çekildiğinini düşündü. Fakat gelen son haberlere göre Nokia üretime ve yeni ürünler oluşturmaya devam ediyor. Bunun en büyük örneklerinden biri ise şirketin Çin’de satışa çıkardığı, N1 tableti oldu. Recode’a göre ise Nokia şimdilerde yeni bir telefon piyasaya sürmeyi düşünüyor.

Şu an için telefonun nasıl göründüğü hakkında ve daha da önemlisi işletim sistemi hakkında herhangi bir bilgi bulunmamakta. Şirket, Android üzerinde kullamak için Z Launcher adında bir arayüz çıkartmıştı. Fakat bu arayüz Foxconn ekibi tarafından oluşturulmuştu. Yani eski Nokia ekibinin bu yazılımın oluşmasında herhangi bir katkısı olmamıştı.Recode ayrıca, Nokia’nın sanal gerçeklik üzerine de çalışmalar yaptığını belirtti. Yani aslında donanım cephesinden çekildiği düşünülen Nokia'nın bu alandaki çalışmalarını hızlandırdığını görüyoruz. Tabii ki bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak olan ürünlerin piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini hepimiz bekleyip göreceğiz. Fakat eğer telefon üretiliyorsa 2016 yılının son aylarına doğru piyasaya sürüleceği gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0