• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia’nın Gelecekteki Android Telefonu Böyle mi Olacak?

Nokia’nın Gelecekteki Android Telefonu Böyle mi Olacak?

0
0
0
0
0
​Nokia, Microsoft’la yapılan anlaşma gereği 2016 yılına kadar kendi adını taşıyan akıllı telefon üretemeyecek. Fakat şirketin, kendi markasını taşıyan farklı segmentlerdeki mobil cihazlara eklenmesiyle ilgili bir sıkıntısı yok. Bu sayede Android tabanlı Nokia N1 tabletin tanıtımı yapılmıştı.
Nokia, Microsoft’la yapılan anlaşma gereği 2016 yılına kadar kendi adını taşıyan akıllı telefon üretemeyecek. Fakat şirketin, kendi markasını taşıyan farklı segmentlerdeki mobil cihazlara eklenmesiyle ilgili bir sıkıntısı yok. Bu sayede Android tabanlı Nokia N1 tabletin tanıtımı yapılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde C1 isminde Nokia’ya ait olduğu belirtilen Android bir telefonun olduğu iddia ediliyor. Fotoğraflardan bir tanesi N1’e o kadar çok benziyor, bu da iddiaların oldukça güçlenmesini sağlıyor. Paylaşılan fotoğrafa bakıldığında cihazın köşeleri keskin görünüyor. Başka bir dedikodu da cihazın 5.0 Lollipop ve Nokia Z Launcher ana ekran uygulamasıyla çalışacak olması.Cihazın diğer olası teknik özelliklerine baktığımızda 5 inç ekran, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 8 MP arka ve 5 MP ön kamerasının olduğunu görüyoruz.

Nokia C1’in Foxconn ya da diğer büyük üçüncü taraf donanım üreticilerinden herhangi biriyle üretilmesini bekleyebiliriz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0