• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia'nın 100 Milyonluk Girşimi: Connected Car

Nokia'nın 100 Milyonluk Girşimi: Connected Car

0
0
0
0
0
Nokia'nın 100 Milyonluk Girşimi: Connected Car
Geçtiğimiz haftalarda telefon bölümü tamamen Microsoft'a satılan Nokia, 'Connected Car' ismini verdiği yeni bir projeye tam  100 milyon Dolar yatırım yaparak, herkesin ilgisini çekmeyi başardı.  
Geçtiğimiz haftalarda telefon bölümü tamamen Microsoft'a satılan Nokia, 'Connected Car' ismini verdiği yeni bir projeye tam  100 milyon Dolar yatırım yaparak herkesin ilgisini çekmeyi başardı.  
 
Nokia'nın telefon bölümünün tamamının Microsoft'ta geçtiğini, daha önceki haberlerimizde sizlere aktarmıştık. Ancak firmanın elinde kalan ürünlerden en önemlileri arasında yer alan 'Here Maps' gibi hizmet ve uygulamalar sevilerek kullanılmaya devam etmekte.
 

Lokasyon ve akıllı araç teknolojileri üzerine yoğunlaşacağını belirten Nokia, 'Connected Car' ismindeki projeye 100 milyon dolar yatırarak bunu ispatlamış oldu. Firmaya bağlı olan ve fonları yöneten Nokia Growth Partners (NGP) tarafından yönetilecek proje oldukça gelecek vaat etmekte.  
 
HERE Maps ile entegre edilecek olan proje, her geçen gün ilerleme kaydeden otomotiv sektöründe, kullanıcılara harita, etkileşim gibi konularda farklı seçenekler sunulması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0