Nokia'dan 55 Liralık Telefon

0
0
0
0
0
Nokia'dan 55 Liralık Telefon
Nokia  piyasaya 19 euro bedelinde bir telefonla çıkış yapıyor.
Microsoft, Nokia'yı tamamen satın aldıktan sonra bir takım strateji değişikliklerine gitti ve marketteki uygulamalarda gözle görülür şekilde bir artış meydana geldi. Nokia bu kez piyasaya 19 euro bedelinde bir telefonla çıkış yapıyor.

Asha ve X serisinin üretimine ara veren Microsoft çok mantıklı bir karar aldı bence. Ucuz olan bu modellerin akılsız olması alınabilirliğini tamamen düşürüyordu. Ancak bu serilerin üretiminin sona ermesinden sonra çıkarmış olduğu Lumia 630, 525 gibi modeller sayesinde uygun fiyata Windows Phone olabileceğini gösterdiler. 

Bu kez bir Windows Phone ile değil, içinde s30  temelli bir işletim sistemi barındıran telefonla karşımıza çıkan Microsoft internet bağlantısı bulunmayan bu telefonla daha çok alım gücü düşük ülkelerde pazar payı oluşturmayı hedeflemiş.

3.5 mm kulaklık girişi olan telefona 32 GB'a kadar MicroSD kart takabiliyorsunuz. Video oynatabilen telefonun 1.8 inçlik bir ekranı var ve bu ekranda video izleme keyfi paha biçilemez(yazar burada şaka yapıyor).Kamerası bulunmayan Nokia 130, hem tek hem de çift sim kartlı olarak üretiliyor. Şimdilik Türkiye'de satışa çıkmayacak. Çin, Mısır, Hindistan, Endonezya, Pakistan, Vietnam gibi ülkeler başta olmak üzere piyasaya sunulacak olan 130'un Türkiye'de piyasaya çıkmama sebebi yüksek ihtimalle ülkemizde bu tarz akılsız telefonların fazla rağbet görmeme ihtimali.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0