• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia’dan Android Tabanlı İki Telefon Modeli Geliyor!

Nokia’dan Android Tabanlı İki Telefon Modeli Geliyor!

0
0
0
0
0
Gizmochina, Nokia’nın Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çalışan iki modeline ait özellikleri açıkladı.
Bu hafta gelen yeni bilgiler, Nokia’nın Android tabanlı iki telefon modeli üzerinde çalıştığını gösteriyor. Telefonlar Nokia ismiyle gelecek olsa da Finlandiya merkezli HMD Global Oy tarafından duyurulacak. Hatırlayacağınız üzere kurum 18 Mayıs 2016 tarihinde Microsoft Mobile’dan Nokia’nın mobil kısmını satın aldığını açıklamış ve bu isimle üretilecek telefonların üretim hakkını elde etmişti.

Nokia ismi altında gelecek bu iki model için aslında iki ayrı model değil de aynı modelin iki farklı ekran boyutlu versiyonları diyebiliriz. Her iki model 2K ekran çözünürlüğünde olacak ve Z-Launcher arayüz yazılımı destekli Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle birlikte çalışacak.


Bu renkler alternatifleriyle gelmesi bekleniyor.

Snapdragon 820 işlemciyle birlikte gelecek olan modeller komple metal gövdeye ve Galaxy S7 - S7 edge’tekine benzer IP68 sertifikasına (suya ve toza karşı dayanıklılık) sahip olacaklar. 

Sızdırılan bilgiler arasında en dikkat çekici kısım ise cihazda 22.6MP çözünürlüğünde ana kameranın olacağının söylenmesi. Şu an bu özelliklere sahip cihazların piyasadaki ortalama değeri 500 dolar civarında. Dolayısıyla yeni Nokia’ların da benzer etiket fiyatıyla satışa çıkarılacağını söyleyebiliriz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0