• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia'nın Kalan Kısmı da Microsoft'a Geçiyor

Nokia'nın Kalan Kısmı da Microsoft'a Geçiyor

0
0
0
0
0
Nokia'nın Kalan Kısmı da Microsoft'a Geçiyor
Telefon sektörüne yön veren köklü firmalardan olan Finlandiyalı Nokia, uzun süreli çalkantılı durumunun ardından 25 Nisan'da tamamen Microsoft çatısı altına girmiş olacak.  
Telefon sektörüne yöne veren köklü firmalardan olan Finlandiyalı Nokia, uzun süreli çalkantılı durumunun ardından 25 Nisan'da tamamen Microsoft çatısı altına girmiş olacak.  
 
İlk olarak Eylül ayında 7.2 milyar Dolar karşılığında Nokia'nın büyük bir bölümünü satın alan Microsoft, 25 Nisan Cuma gününden itibaren firmanın elinde kalan tüm servis ve diğer alt ürünlerini satın almış olacak.  
 
Nokia'nın sosyal medya hesaplarından, domain'lerine kadar her konudaki yönetim hakkını eline alacak olan Microsoft, önemli çalışanlarına firmayı kendi bünyesine katarak devam edecek.  
 
Kore üretim bölümünü almayacak olan Microsoft, Nokia'nın servisleri ve cihazlarının isim hakkı için 4.99 milyar Dolar, patentler için ise 2.17 milyar Dolar ödeyerek firmayı bünyesine katmıştı. Nokia'nın elinde kalan diğer ürünler ve hizmetler için Cuma günü ne kadar ödeneceği merak konusu. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0