• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung SPen'e Microsoft'tan Rakip Geliyor: "Surface Pen"

Samsung SPen'e Microsoft'tan Rakip Geliyor: "Surface Pen"

0
0
0
0
0
Microsoft tarafından tanıtılan yeni iki akıllı telefon modelinin yeni özellikleri ortaya çıktı. Samsung Galaxy Note serisinin vazgeçilmezi olan SPen'e yeni bir rakib var: "Surface Pen" 
Dünyanın en önemli teknoloji markalarından birisi olan Microsoft, yeni akıllı telefon modellerini tanıtmıştı. Uzun süredir adından bahsettiren ve sızıntılarla gündemi meşgul eden Lumia 950 ve 950 XL’nin tanıtımı bir hayli konuşulmuştu. Ancak bugün gelen bir haber, telefonların daha bilinmedik birçok özelliğinin olabileceğini gösterdi.

Evet, 5.7 inç ekranı bulunan bu model için daha evvel söylentiler gelmiş ve kalem desteği olabileceği belirtilmişti. Ancak Microsoft'tan gelen resmi açıklamalarda böyle bir detay yoktu. "Peki olmayacak mı?" diye düşünceler vardı ki bir Microsoft çalışanından cevap geldi. Nawzil isimli bir Microsoft çalışanı, Twitter üzerinden bilgi paylaştı ve Surface için hazırlanan Surface Pen'lerin uyumlu bir şekilde Lumia 950 XL'larla da çalışabileceğini belirtti. Ancak bunun nasıl ve ne zaman olacağı gibi konular üzerine bir bilgi paylaşmadı.


Baktığımızda, büyük ekranı tercih eden kullanıcılar, bu cihazlarda kalem kullanmayı da seviyor. Samsung'un Note serisine gösterilen ilgi ortada. Öte yandan LG'nin de kalemli modelleri mevcut ve Microsoft da yakın zamanda bu konuda bilgiler verebilir. Surface Pen sayesinde Lumia 950 XL'larda çizim ve Adobe Photoshop uygulamasında düzenlemeler yapabileceksiniz. Samsung Note serisinin SPen'i artık bu kulvarda tek başına değil. Surface Pen'in arkasında Microsoft olunca ipleri eline alması bekleniyor. Kaleme gelecek özellikler ile tüm Microsoft ürünlerini artık çok daha kolay ve verimli bir şekilde kullanabileceksiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0