• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia, Birbirinden Ayrılabilen Telefon ve Dizüstü Hibrid Cihaz Patentini Aldı

Nokia, Birbirinden Ayrılabilen Telefon ve Dizüstü Hibrid Cihaz Patentini Aldı

0
0
0
0
0
​2008 yılından bu yana devam eden çöküş sonrası Microsoft’a satılan ve 2016 yılına kadar da telefon üretemeyecek olan Nokia, farklı teknolojiler geliştirip patentlerini satın alarak geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor.
2008 yılından bu yana devam eden çöküş sonrası Microsoft’a satılan ve 2016 yılına kadar da telefon üretemeyecek olan Nokia, farklı teknolojiler geliştirip patentlerini satın alarak geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor.

Her ne kadar akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştıran önemli bir noktaya gelmiş olsa da bazı kullanıcılar her işlemi yapabilecek, konforlu cihazlara ihtiyaç duyuyor. Hibrid tabletler sayesinde bu durum kısmen gerçekleşmiş olsa da bu konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma yapan Nokia, telefon ve laptop karışımı birbirinden ayrılabilir iki parçalı melez bir cihazın patentini onaylattı.Evdeyken ya da seyahat halindeyken kullanıcılarına kolay ve üst düzeyde bir kullanım keyfini yaşatmak isteyen Nokia’nın aldığı bu patent, telefon kullanım halinde olduğunda laptop deneyimlerini ve özelliklerini destekleyecek şekilde tasarlanmış.Nokia, bu patenti satın aldıktan sonra böyle bir cihaz üretileceğine dair açıklamada bulunmadı. Belki de bunu kullanmak isteyecek farklı firmalara satmak isteyebilirler. Önümüzdeki günlerde gelişmelerden haberdar oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0