• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Nokia Telefon Piyasasına Dönme Konusunda Pek Aceleci Değil

​Nokia Telefon Piyasasına Dönme Konusunda Pek Aceleci Değil

0
0
0
0
0
Herkes, telefon piyasasının yaşlı kurdu Nokia'nın yeni bir vizyon ile geri dönmesini bekliyor. Ancak Nokia'nın bu konuda hiç acelesi yok.
Microsoft tarafından satın alınmasının ardından telefon piyasasından elini ayağını çekmek zorunda kalan Nokia, akıllı telefonların muazzam çıkış yakalamasının ardından da iyice unutulmaya yüz tutmuştu. Fakat Microsoft ile Nokia arasında olan anlaşma sonunda bitmiş ve Nokia bağımsız olarak tekrardan telefon üretebilme hakkına sahip olmuştu.

Bu durumun ardından Nokia'nın, piyasada zor günler yaşayan bir diğer köklü firma olan BlackBerry gibi Android işletim sistemli yeni telefonlar çıkarma ihtimali gündeme gelmişti. Hatta ''Nokia, muhteşem bir geri dönüş yapacak'' şeklinde beklentiler olmuştu.Ancak MWC 2016 etkinliğinde konuşan şirket CEO'su Rajeev Suri, Nokia'dan sağlam bir hamle bekleyenlerin biraz daha beklemesine sebep olacak bazı açıklamalar yaptı. Yeni bir telefon ile gelme konusunda herhangi bir aceleleri olmadığını söyleyen Suri, ''belirlediğimiz bir zaman aralığı yok. Acele etmiyoruz. Bu hamlemizi doğru ortak ya da ortaklar ile birlikte değerlendirecek ve neler yapabileceğimize bakacağız'' dedi.

Suri'nin bu açıklaması aslında oldukça önemli. Evet belki birkaç sene daha Nokia'yı akıllı telefon piyasında göremeyeceğiz. Fakat Suri'nin kullandığı ''doğru ortak ya da ortaklar'' ifadesi oldukça önemli. Yazımızın başında da belirtmiştik; Nokia'nın Android işletim sistemli bir cihaz ile geleceği yönünde büyük bir beklenti var. Belki de Suri'nin sözünü ettiği bu ''ortak ya da ortaklar'' olayı, şirketin bu hamlesi ile alakalı olabilir.

Bakalım önümüzdeki süreç, mobil cihaz piyasasının en köklü şirketlerinden olan Nokia için neler getirecek?

Kaynak: TheRegister
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0