• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefonlardan Kurtulmak İsteyenlere Özel Telefon: NoPhone

Akıllı Telefonlardan Kurtulmak İsteyenlere Özel Telefon: NoPhone

2
2
0
0
0
Akıllı telefonların sizi bağımlı hale getirdiğini, onlardan vazgeçemediğinizi ve Onların sizden daha akıllı olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman ''NoPhone'' tam size göre.
Akıllı telefonların sizi bağımlı hale getirdiğini, onlardan vazgeçemediğinizi ve Onların sizden daha akıllı olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman ''NoPhone'' tam size göre.
 
Geçtiğimiz günlerde Kickstarter üzerinde bir bağış fonu başlatılmıştı. Oluşturulan bağış fonu üzerinde yapılan bağışlar ''NoPhone'' projesi için kullanılacaktı. Kickstarter üzerinde yapılan çalışmada, hedeflenen değerlere ulaşıldı ve NoPhone projesi başlatıldı.
  

 ​Nedir bu ''NoPhone'' 

Proje mağazalarda sergilenen ''Aptal telefon'' olarak bilinen maket telefonlardan ilham alınarak tasarlanmış. Böyle bir girişimdeki amaç ; Mobil telefonlarının insanlar üzerindeki etkileşimini en aza indirerek, insanların telefon bağımlılığını yok etmek.Telefona benzeyen bu cihaz, 5.5 inçlik boyuta ve 7.3 mm'lik kalınlığa sahip. Aynı akıllı telefonlar gibi tamamen plastik ve sert bir materyalden imal edilmiş NoPhone. Amaç olarak tamamen farklı bir boyuta taşınmış doğrusu. başka herhangi bir parçası bulunmamakla beraber Herhangi bir fonksiyonu da bulunmuyor. Kullanıcı elinde yada cebinde taşıdığı bu telefon sayesinde kendisini ''Akıllı telefon taşıyormuş'' gibi hissediyor ve böylece akıllı telefon taşıma ihtiyacınız ortadan kalkıyor. Maket telefonun işlemsel olarak herhangi bir fonksiyonu olmadığından radyasyon tehlikesi de doğal olarak bulunmuyor. İsterseniz su üzerinde sektirebileceğiniz ya da dağlara taşlara vurabileceğiniz NoPhone; fiziksel olarak tüm özelliklerini sizin hayal gücünüze bırakıyor.Ayrıca NoPhone'un birde özçekim versiyonu bulunuyor. Bu versiyonda ek olarak Bir tane ayna konumlandırılmış ve bu ayna sayesinde kendinizi özçekimin doruklarında gibi hissediyorsunuz.

12 dolardan alıcısını bulmaya başlayan NoPhone, şu anda sadece Kanada'da satışa çıkarıldı ve şimdiden 1,600 adet ön sipariş almayı başardı. NoPhone'un özçekim versiyonuda 18$ gibi cüzi bir fiyat etiketine sahip.

Daha detaylı bilgi için tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.
 
Soru: Siz olsanız NoPhone'u almak ister miydiniz? Eğer alırsanız hangi amaç doğrultusunda alırdınız?

 
2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0